Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pijani kierowcy na drogach. Wstrząsające dane policji

0
Podziel się:

W ciągu zaledwie trzech ostatnich dni - od piątku do niedzieli - w 301 wypadkach drogowych w całym kraju zginęło 20 osób, a 373 zostało rannych.

Pijani kierowcy na drogach. Wstrząsające dane policji
(Szymon Blik / REPORTER)

Policjanci zatrzymali 947 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

W Polsce najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych jest przekraczanie wyznaczonej prędkości. Szanse przeżycia pieszego spadają wraz ze wzrostem prędkości samochodu - przy prędkości 30 km/h dziewięciu na dziesięciu pieszych przeżywa, podczas gdy przy prędkości 50 km/h aż siedem osób z dziesięciu ginie.

Ze statystyk policyjnych wynika, że bezpieczeństwo na polskich drogach poprawia się. Mimo to w całym 2012 r. zginęło 3,5 tys. osób, w tym ponad 1 tys. pieszych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny bilans weekendu. Na drogach 46 osób zginęło, 364 zostało rannych w 310 wypadkach drogowych, do których doszło w ostatni weekend wakacji.
Policja przedstawiła "tragiczne dane" 77 ofiar śmiertelnych i 949 rannych - to bilans długiego majowego weekendu na polskich drogach.
Tragedia na drodze. Jedna osoba nie żyje Po zderzeniu busa z ciężarówką zablokowana jest droga krajowa nr 11 w Przygodzicach (wielkopolskie).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)