Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pijani kierowcy. Na Białorusi czekają ich surowe kary

0
Podziel się

Pojazdy są odbierane decyzją sądów nawet wtedy, gdy nie kierował nimi właściciel.

Pijani kierowcy. Na Białorusi czekają ich surowe kary
(Gudellaphoto - Fotolia.com)
bEifPxyZ

Białoruskie władze w ubiegłym roku wydały pijanym zdecydowaną walkę. Kierowcom przyłapanym na powtórnym w ciągu roku prowadzeniu pojazdu na drugim gazie konfiskowane są samochody, którymi się poruszali.

Auta są odbierane decyzją sądów nawet wtedy, gdy nie należą do pijanych kierowców. Odstępuje się o tej zasady jedynie, gdy zatrzymany kierowca jechał autem, które skradł. Nowe przepisy weszły w życie w październiku, a już w połowie listopada pojawiły się skonfiskowane auta.

Pierwszy kierowca oprócz konfiskaty pojazdu został skazany na 18 miesięcy robót społecznych, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata i karę grzywny w wysokości 39 milionów rubli, czyli 12 tysięcy złotych.

bEifPxzb

Po wprowadzeniu nowego prawa przez pierwsze dni milicja zatrzymywała bardzo mało pijanych kierowców. Potem ich liczba znowu się zwiększyła. Milicja drogowa zastrzega, że o skuteczności nowych przepisów można będzie mówić z perspektywy czasu.

Czytaj więcej w Money.pl
Masakra na drodze. Premier reaguje W katastrofie zginęło sześć osób, w tym spacerujący chodnikiem policjant z żoną i jedno dziecko.
Co grozi sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim? Wczoraj pijany kierowca wjechał w grupę ludzi idącą chodnikiem. Zginęło sześć osób, dwoje rannych dzieci przebywa w szpitalu.
Białoruski sąd wydał wyrok. Na szpiegów Na 10 i 8 lat więzienia skazał białoruski sąd wojskowy dwóch obywateli Białorusi za szpiegostwo na rzecz Litwy.
bEifPxzC
KOMENTARZE
(0)