Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraków
16.04.2013 06:58

Pierwsze wyroki dla zatrzymanych podczas meczu Wisła-Legia

Pięciu mężczyzn próbowało przejść przez bramki, mając przy sobie zabronione materiały pirotechniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Przed krakowskim sądem zapadły pierwsze wyroki dla kibiców zatrzymanych podczas sobotniego meczu ekstraklasy piłkarskiej Wisła Kraków - Legia Warszawa (1:2) w Krakowie. Policja zatrzymała wówczas dziewięć osób.

Wczoraj zostali oni doprowadzeni do sądu. Wobec trzech oskarżonych zapadły już wyroki w trybie przyspieszonym.

30-latek za posiadanie wyrobu pirotechnicznego, czyli _ flary ręcznej koloru czerwonego _, skazany został na 1,8 tys. zł grzywny. Ukarany został także 2-letnim zakazem wstępu na mecze rozgrywane przez Legię Warszawa.

25-letni mężczyzna, który wniósł na stadion dwie petardy, skazany został na grzywnę w wysokości 3,6 tys. zł. Sąd zabronił mu także wstępu na mecze piłki nożnej - na dwa lata. Kolejny kibic, przyłapany na posiadaniu środków pirotechnicznych, ukarany został grzywną 2,4 tys. zł i zakazem stadionowym na 3 lata.

_ - W stosunku do sześciu oskarżonych o naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych rozprawy zostały odroczone. Część z nich będzie kontynuowana w postępowaniu przyspieszonym _ - powiedziała w poniedziałek po południu Aneta Rębisz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Większość kibiców została zatrzymana jeszcze przed meczem, w pobliżu stadionu: za próbę wniesienia na trybuny środków pirotechnicznych oraz zakłócanie porządku; za niestosowanie się do poleceń służb porządkowych; naruszenie nietykalności cielesnej pracowników ochrony i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy.

Pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat (czterej z nich to kibice Legii, jeden - Wisły) próbowało przejść przez bramki, mając przy sobie zabronione wyroby pirotechniczne.

Kolejny z kibiców, 29-letni mieszkaniec Krakowa, usiłował wejść na mecz pod znacznym wpływem alkoholu, wdał się w sprzeczkę z pracownikami ochrony, a w trakcie interwencji policji znieważył funkcjonariuszy. Także 34-letni krakowianin odpowie za awanturowanie się z ochroną i naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony, a inny, 29-letni kibic Wisły, za rzucenie przedmiotem, co mogło stworzyć _ zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób _.

Tuż po meczu krakowscy policjanci zatrzymali także 18-latka z Krakowa, który podczas meczu rzucił z trybun środek pirotechniczny. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu i zauważone przez funkcjonariuszy, którzy oczekiwali na niego po zakończonym meczu.

W sobotnim meczu prowadząca w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Wisłą 2:1. Podczas meczu sporo kontrowersji kibiców Wisły wzbudziły decyzje sędziów. W 69. min. sędzia przerwał mecz na kilkadziesiąt sekund. Grę w tym momencie zbytnio utrudniał dym z rac odpalonych przez warszawskich fanów.

Czytaj więcej w Money.pl
W Krakowie skazali pedofila i gwałciciela Dziewięciolatka szła do szkoły wąwozem. Nagle z zaparkowanego na poboczu samochodu wysiadł mężczyzna i wciągnął ją do auta.
Robili zadymę? Rząd im nie przepuści Uczestnicy wtorkowych _ zadym _ w Warszawie nie mogą spać spokojnie, ponieważ będą dalsze zatrzymania - zapewnił dzisiaj rzecznik rządu Paweł Graś.
To dezorganizuje pracę sądów. Będą zmiany Nieobecność sędziów w macierzystych sądach wywołana zajęciami dydaktycznymi np. w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury dezorganizuje pracę tych sądów.
Tagi: kraków, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz