Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
17.11.2014 13:56

Pierwsze zatrzymania za korupcję wyborczą

36-letni mężczyzna miał płacić za głosowanie na kandydata na burmistrza Złotoryi 30 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Prokuratura zatrzymała pięć osób w związku z kupowaniem głosów w wyborach samorządowych. Miało do tego dojść w Złotoryi na Dolnym Śląsku.

Tamtejsza prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące kupowania głosów. Zatrzymano - znanego wcześniej organom ścigania - Janusza K. 36-letni mężczyzna miał płacić za głosowanie na konkretnego kandydata na burmistrza 30 złotych.

Otrzymał zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobom uprawnionym do głosowania. Pozostali zatrzymani to czterej mężczyźni, którzy przyjęli łapówkę i obiecali, że właśnie tak zagłosują. Trwają ich przesłuchania.

Zawiadomienie o przestępstwie złożył jeden z mieszkańców Złotoryi. Na dowód przedstawił nagranie wideo, na którym widać jak Janusz K. namawiał do głosowania za gratyfikacją finansową pod jednym z lokali wyborczych.

Za przestępstwo korupcji wyborczej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński zdradza plany PiS Prezes PiS mówi o przejęciu władzy w Polsce. _ Pozostało bardzo niewiele, zaledwie kilka procent _.
Wygrana najdłużej urzędującego prezydenta Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, został już w pierwszej turze wybrany na kolejną kadencję.
Piechociński ujawnia przyczyny sukcesu PSL - _ Nie zawiodłem się na swojej wizji i na ludziach, którym zaufałem _ - powiedział szef ludowców.
Tagi: wybory samorządowe 2014, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz