Notowania

śledztwo
16.01.2013 12:53

Pielęgniarka posługiwała się sfałszowanymi receptami

Zatrudniona w jednym z łódzkich szpitali kobieta miała dostęp do druków i oryginalnych pieczątek lekarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Policja zatrzymała pielęgniarkę, która posługiwała się sfałszowanymi receptami. Zatrudniona w jednym z łódzkich szpitali kobieta miała dostęp do druków i oryginalnych pieczątek lekarzy. Wśród wykupionych przez nią leków były m.in. środki psychotropowe.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka trwa obecnie ustalanie, ile takich recept pielęgniarka zrealizowała i jaką kwotę refundacji wyłudzono z NFZ.

45-letnia kobieta została zatrzymana po zakończonym nocnym dyżurze, w związku z podejrzeniami, że posługiwała się podrabianymi drukami recept w łódzkich aptekach. Do oryginalnych blankietów oraz pieczątek lekarskich miała ona dostęp jako osoba zatrudniona w jednym z łódzkich szpitali.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, sfałszowanymi receptami kobieta posługiwała od połowy 2012 roku do początku 2013 roku. W większości wyłudzane były środki psychotropowe i inne refundowane leki dostępne jedynie na receptę. Pielęgniarka usłyszała już zarzuty posługiwania się sfałszowanymi receptami. Grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura bada akcję policji w Warszawie Planowana jest sekcja zwłok 42-latka i przesłuchanie jego żony, którą feralnego dnia mężczyzna ranił nożem.
Dyrektorzy tych firm wzięli 3 mln zł łapówek Byli dyrektorzy kopalń i byli prezesi spółek węglowych - w sumie 25 osób - odpowie przed sądem za korupcję.
Ujawnili, jak zginęła para z Sanoka Po wielogodzinnych sekcjach, prokurator z Krosna poinformował, jaki był koniec 32-letniego Andrzeja B. i 17-letniej kobiety.
Tagi: śledztwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz