Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pięciu Palestyńczyków zginęło w izraelskim nalocie

0
Podziel się:

Izraelska armia zbombardowała dom palestyńskiej rodziny w środkowej części Strefy Gazy - poinformowali palestyńscy lekarze.

Pięciu Palestyńczyków zginęło w izraelskim nalocie
(PAP/ EPA)
bFeYSWid

Pięciu członków palestyńskiej rodziny, w tym dwie kobiety i dwójka dzieci, zginęło, gdy izraelska armia zbombardowała ich dom w środkowej części Strefy Gazy - poinformowali palestyńscy lekarze.

Do ataku doszło w obozie dla uchodźców Nusajrat. Ofiarami są 28-letni mężczyzna, jego 26-letnia żona, ich 3-letni i 4-letni synowie oraz 45-letnia ciotka mężczyzny.

Według palestyńskich lekarzy co najmniej 81 Palestyńczyków poniosło śmierć w Strefie Gazy od wznowienia ataków we wtorek, po wygaśnięciu 9-dniowego zawieszenia broni.

bFeYSWif

Od początku izraelskiej operacji w Strefie Gazy zginęło co najmniej 2097 Palestyńczyków.

Według ONZ 70 proc. ofiar śmiertelnych to cywile. W piątek czteroletni Izraelczyk zginął od wybuchu pocisku moździerzowego, wystrzelonego ze Strefy Gazy.

Tym samym liczba zabitych cywilów po stronie Izraela wzrosła do czterech. Od 8 lipca Izrael stracił też 64 żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ zapowiada śledztwo. Rezolucja przyjęta Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała dziś, że Izrael nie czyni dość, by chronić cywilów, a jednocześnie potępiła ataki rakietowe Hamasu.
ONZ o sytuacji w Gazie. To tragedia! Jeśli konflikt się przedłuży, ONZ straci zdolność do pomocy kilkudziesięciu tysiącom ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.
Izrael złagodzi restrykcje wobec Strefy Gazy? Nie ma innej drogi niż poszukiwanie kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby zarówno Izraelczykom, jak i palestyńskim rodzinom żyć bez strachu.
Szokujący raport. Izraelczycy zabili 447 dzieci UNICEF ogłosił, że w toku ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zginęło więcej dzieci niż w poprzednich operacjach wojskowych Izraela.
bFeYSWiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)