Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński zapowiada kandydata na prezydenta

0
Podziel się:

- To nie jest tylko prosty wybór, czy poprzeć kandydata, obecnego prezydenta Komorowskiego - mówi prezes PSL.

Piechociński zapowiada kandydata na prezydenta
(Wojciech Strożyk/REPORTER)
bESNnwrV

Najpóźniej 25 stycznia Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosi decyzję w sprawie kandydata na prezydenta. Zapowiedział to w Jedynce prezes partii, wicepremier Janusz Piechociński.

Podkreślił, że decyzja, czy poprzeć prezydenta Bronisława Komorowskiego, czy wystawić własnego kandydata, zostanie podjęta w sposób demokratyczny.

_ - To nie jest tylko prosty wybór, czy poprzeć kandydata, obecnego prezydenta Komorowskiego. To także wybór i pokazanie wizji na przyszłość - _mówi prezes PSL.

bESNnwrX

Piechociński nie odniósł się do sugestii, że kandydatem PSL na prezydenta mógłby być marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Wybory prezydenckie odbędą się w maju.

Wicepremier ostrzega górników

_ - Restrukturyzacja górnictwa jest nieuchronna - _mówi Janusz Piechociński. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i minister gospodarki powiedział w Jedynce, że restrukturyzacja jest konieczna ze względu na tani węgiel, napływający do Polski z zagranicy. Zużycie węgla jest niższe, niż kilka lat temu, a koszty wydobycia są w naszym kraju wyższe, niż u sąsiadów.

Wicepremier podkreślił, że część kopalń Kompanii Węglowej przynosi duże straty. Trzeba więc podjąć przeciwdziałania, gdyż w przeciwnym razie dojdzie do niekontrolowanych upadłości kopalń. Piechociński podkreślił, że program restrukturyzacji górnictwa został opracowany tak, aby jak najmniej górników straciło pracę. Część pracowników likwidowanych kopalń mogłaby, jak powiedział Piechociński, pracować w soboty w tych kopalniach, które przynoszą zyski.Komentując protest w Brzeszczach, gdzie górnicy nie wyjechali na powierzchnię, wicepremier powiedział, że alternatywą dla restrukturyzacji kopalń jest bankructwo Kompanii Węglowej.

bESNnwsd

Dodał, że na Śląsku trwają prace nad rozwojem nowoczesnego przemysłu. Tereny likwidowanych kopalń mają zostać włączone do specjalnych stref ekonomicznych. Piechociński przypomniał, że koncern GM kilka tygodni temu ogłosił, iż w Tychach będzie produkowany najnowocześniejszy model silnika samochodowego. Wicepremier podkreślił, że program restrukturyzacyjny powinien zostać jak najszybciej wprowadzony w życie. Będzie się to odbywało sukcesywnie.

Gość Jedynki powiedział, że terminal gazowy w Świnoujściu ma zostać w lipcu oddany do użytku. Obecnie trwają odbiory poszczególnych instalacji.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD o programie i kandydacie na prezydenta Nie chodzi o _ suflera dla Bronisława Komorowskiego _, a o kandydata, który wejdzie do drugiej tury.
"Nie będzie ludowego Teraz K... My" _ PSL to partia współpracy, a nie wojny _ - mówi Janusz Piechociński. Apeluje do polityków o...
Janusz Korwin-Mikke sięgnie po prezydenturę Kongres Nowej Prawicy przyjmuje i szkoli nowych członków, chce też zwiększyć władzę prezesa przed wyborami.
Palikot chce być "innym prezydentem" Podkreślił, że chce odróżnić się od Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego.
bESNnwsy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)