Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
05.12.2014 09:31

Piechociński: Nie było fałszowania wyborów

Wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że zawiódł system informatyczny PKW, a nie demokracja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że zawiódł system informatyczny PKW, a nie demokracja.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział w Trójce, że zawiódł system informatyczny PKW, a nie demokracja. Dobry wynik PSL-u wynika, jego zdaniem, ze wzrostu poparcia dla tej partii, widocznego już w wyborach europejskich.

Piechociński powiedział, że mieszkańcy wsi i małych miast poszli głosować w większej liczbie, niż w dużych miastach, przez co poparcie dla Stronnictwa wzrosło jeszcze bardziej. Prezes podkreślił, że PSL od dwóch lat ciężko pracowało na dobry wynik wyborczy. Powiedział jednak, że nowo wybrani samorządowcy muszą _ trzymać fason _, bo _ od wielkości do śmieszności jest tylko jeden krok _.

Komentując zarzuty Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące sfałszowania wyborów, Piechociński powiedział, że podważają one wiarygodność mężów zaufania PiS, którzy byli w komisjach wyborczych. Dodał, że choć PiS kwestionuje wynik wyborów, to jednak radni wybrani z tej partii zostali zaprzysiężeni i rozpoczęli urzędowanie. Piechociński zapowiedział, że PSL będzie składało pozwy cywilne przeciwko osobom, które oskarżają polityków tej partii o fałszerstwa.

Gość Trójki podkreślił, że zmiany w ordynacji wyborczej muszą być dobrze przemyślane. Wypowiedział się przeciwko umieszczaniu kamer w lokalach wyborczych, gdyż naruszyłoby to tajność głosowania.

Prezes PSL uznał za bardzo racjonalne propozycje prezydenta, zdaniem którego nowi członkowie PKW powinni dokonać audytu prawa wyborczego. Wicepremier powiedział, że podczas przyszłorocznych wyborów dane powinny być przekazywane metodą tradycyjną, a nie systemem komputerowym.

Piechociński powiedział, że na jutrzejszym posiedzeniu Rady Naczelnej PSL zostaną dokonane zmiany w jej składzie. Do Rady wejdzie nowo wybrany prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, odejdzie z niej natomiast kilka osób, które nie przychodziły na posiedzenia Rady. Prezes PSL dodał, że Rada zajmie się też między innymi prognozami gospodarczymi na przyszły rok.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/m327972.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjny-marsz-pis-13-grudnia,221,0,1671389.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Marsz PiS "w obronie demokracji i mediów" PiS przedstawił Komitet Honorowy "Marszu w obronie demokracji i wolności mediów". Taką nazwę nadano tegorocznemu pochodowi, który PiS organizuje od czterech lat 13. grudnia, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w 1981 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/m327021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejny-dzien-procesu-dziennikarzy,8,0,1671432.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dziennikarze zatrzymani w PKW. Dzisiaj proces Warszawski sąd rejonowy zbierze się dziś w sprawie zatrzymanych dziennikarzy . Chodzi o fotoreportera PAP Tomasza Gzela oraz reportera TV Republika Jana Pawlickiego, których policja aresztowała w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy z 20 na 21 listopada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m324989.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski-o-wyborach-pkw-nie-poradzila,166,0,1671334.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PKW nie poradziła sobie z organizacją wyborów Zmiany miałyby m.in. wprowadzić kadencję sześciu członków PKW powoływanych przez prezydenta na wniosek klubów.
Tagi: wybory samorządowe 2014, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz