Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petro Poroszenko zostanie prezydentem Ukrainy? Najnowszy sondaż

0
Podziel się:

Czy po rezygnacji Witalija Kliczki z udziału w wyborach coś się zmieniło?

Petro Poroszenko zostanie prezydentem Ukrainy? Najnowszy sondaż
(Wikimedia Commons (CC 3.0))
bEEDRqvF

Były szef ukraińskiej dyplomacji Petro Poroszenko zdecydowanie prowadzi w sondażu przedwyborczym ośrodka GFK. Poparcie dla niego deklaruje 23 proc. ankietowanych. Wyniki sondażu przedstawiono w Kijowie.

Według sondażu przeprowadzonego w marcu, jeszcze przed wycofaniem się z rywalizacji o urząd prezydenta lidera partii Udar Witalija Kliczko właśnie na rzecz Poroszenki, drugie miejsce zajmował Kliczko z 11 proc. poparcia.

Trzecie miejsce przypadło szefowej partii Batkiwszczyna Julii Tymoszenko z 7 proc. poparcia, czwarte - deputowanemu Partii Regionów, byłemu wicepremierowi Serhijowi Tihipce (5 proc.), a czwarte oficjalnemu kandydatowi tej partii Mychajło Dobkinowi (3 proc.).

bEEDRqvH

Sondaż wykazał jednocześnie, że o ile na zachodzie Ukrainy zaledwie 25 proc. ankietowanych nie jest zdecydowanych co do swoich preferencji, to na południu i wschodzie aż 60 proc. nie wie, na kogo będzie głosować.

Poroszenko zapowiedział, że właśnie od tych regionów rozpocznie swoją kampanię wyborczą. Przedterminowe wybory prezydenckie na Ukrainie mają być zorganizowane 25 maja.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogromna podwyżka cen gazu na Ukrainie Minister finansów zapowiedział również podwyżkę cen na ogrzewanie w czerwcu - ma ona wynieść 40 proc.
Misja OBWE będzie powiększona 5-krotnie? _ Nie jesteśmy szpiegami, jesteśmy gośćmi _- zwrócił się do mieszkańców wschodniej Ukrainy szef misji Adam Kobieracki.
Ukraina planuje zbudować terminal LNG Premier podkreślił, że realizacja tego projektu w obwodzie odeskim pozwoli Ukrainie otrzymywać co roku kilka miliardów metrów sześciennych gazu.
bEEDRqwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)