Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Petro Poroszenko w Warszawie. Jest dokładna data

0
Podziel się:

Ukraiński prezydent zaprosił już Komorowskiego do złożenia wizyty w Kijowie na początku 2015 roku.

Petro Poroszenko w Warszawie. Jest dokładna data
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił prezydenta Ukrainy do złożenia wizyty w polskiej stolicy 17 grudnia. Zaproszenie zostało przyjęte. Wcześniej - 20 listopada - prezydenci Polski i Ukrainy wspólnie pojadą do Kiszyniowa.

O wizytach Komorowski i Poroszenko poinformowali po rozmowie w Bratysławie, gdzie obaj uczestniczą w obchodach 25. rocznicy Aksamitnej Rewolucji. Na zaproszenie prezydenta Słowacji Andreja Kiski biorą w nich także udział prezydenci Czech, Niemiec i Węgier - Milosz Zeman, Joachim Gauck i Janos Ader.

_ - Dla nas jest ważne, by Grupa Wyszehradzka zajmowała się sprawami ważnymi dla całego regionu, a los Ukrainy i jej szanse na zbliżenie do świata zachodniego, to jest sprawa najważniejsza dla całego regionu _ - ocenił Komorowski na wspólnym briefingu z Poroszenką. Jak dodał, obecnie V4 powinna _ nie mniej, a bardziej angażować się w sprawy ukraińskie _.

Poroszenko wyraził z kolei opinię, że Polska jest _ najsilniejszym adwokatem Ukrainy wśród państw V4 _. _ - Dzisiaj przekonaliśmy się, że można to powiedzieć o wszystkich państwach Grupy Wyszehradzkiej. Wszystkie one mają zdecydowane stanowisko wobec zajęcia Krymu, naruszania terytorialnej integralności kraju, jak i rozwijania dalszej współpracy między V4 a Ukrainą _ - powiedział ukraiński prezydent.

Jak zapowiedział Poroszenko, 20 listopada wraz prezydentem Polski udają się do Kiszyniowa, gdzie będą _ wspierać proces integracji europejskiej Mołdawii _. Los Mołdawii jest dla nas również kluczowy - dodał.

17 grudnia z kolei planowana jest wizyta prezydenta Ukrainy w Warszawie. Zostaną przeprowadzone m.in. rozmowy na szczeblu prezydentów i delegacji z obu krajów - zapowiedział Poroszenko. Dziękował też polskiemu prezydentowi za wsparcie, którego nasz kraj udziela Ukrainie. - _ Jest ono bardzo potrzebne dla realizacji reform _ - mówił ukraiński prezydent.

Ponadto Poroszenko zaprosił Komorowskiego do złożenia wizyty w Kijowie na początku 2015 roku. Z największą przyjemnością przyjadę - odparł polski prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO wesprze Ukrainę. "Dokładnie na to czekaliśmy" Prezydent Ukrainy nie krył zadowolenia po spotkaniu z Barackiem Obamą. Tymczasem ukraińskie wojska w Mariupolu są postawione w stanie podwyższonej gotowości.
Komorowski uczci Havla. Dziś święto... W uroczystościach wezmą udział prezydenci Grupy Wyszehradzkiej.
Prezydent w orędziu: To będą ważne wybory Komorowski podkreślił, że kampania wyborcza to czas dla kandydatów, a cisza wyborcza - czas dla wyborców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)