Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Peru po wyborach. Parlament udzielił poparcia nowemu gabinetowi

0
Podziel się:

To położyło kres napięciom politycznym spowodowanym przez opozycję, która krytykowała rolę Pierwszej Damy w sprawowaniu rządów.

Peru po wyborach. Parlament udzielił poparcia nowemu gabinetowi
(nicolasnova/CC BY 2.0/Flickr)

Parlament Peru udzielił poparcia nowemu gabinetowi, sformowanemu w końcu lutego przez prezydenta Ollantę Humalę, kładąc kres napięciom politycznym spowodowanym przez opozycję, która krytykowała rolę Pierwszej Damy w sprawowaniu rządów.

Gabinet zyskał poparcie parlamentu dopiero za trzecim razem. Wcześniej opozycja wstrzymywała się od głosu krytykując mieszanie się wpływowej małżonki prezydenta Nadine Heredii w politykę.

Heredia jest najbliższą współpracowniczką prezydenta i współzałożycielką rządzącej lewicowej koalicji Gana Peru (Peru Zwycięży).

Humala dokonał reorganizacji gabinetu - już piątej z kolei po objęciu rządów w 2011 r. - w końcu lutego br. powierzając tekę premiera Raulowi Cornejo, długoletniemu ministrowi zaliczającemu się do jego bliskich znajomych. Poprzedni premier Cesar Villanueva zrezygnował ze stanowiska po publicznej kłótni z panią prezydentową i ministrem finansów.

Życie polityczne Peru weszło w etap sporów i zatargów po tym jak gospodarka kraju zaczęła mieć kłopoty w rezultacie spadku cen eksportowanych surowców. Spadła też popularność Humali, byłego lewicowego nacjonalisty, który po dojściu do władzy dokonał wyraźnego zwrotu na prawo.

Pani Heredia często osiąga obecnie sondażach lepsze wyniki poparcia niż jej mąż co wywołało pogłoski (dementowane przez nią), iż będzie kandydować w 2016 r. na urząd prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa granica między Chile a Peru Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze wydał wyrok przyznając Peru ponad połowę spornego obszaru Pacyfiku.
Błotna lawina odcięła od świata 10 tys. ludzi Dotkniętych jest kilkadziesiąt miejscowości w południowej prowincji La Convencion.
Odkrycie Polaków w światowym Top 10 Wśród znalezisk dokonanych w czerwcu są: bogato ornamentowana biżuteria i importowane z odległych zakątków imperium dobra luksusowe.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)