Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
peru
19.12.2014 08:10

Peru zniszczyło tysiące hektarów upraw koki

Jak oświadczył minister spraw wewnętrznych, dzięki temu udaremniono wyprodukowanie co najmniej 240 ton kokainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press/Fotolink/East News)

Władze Peru poinformowały, że w bieżącym roku zniszczyły 31 205 hektarów upraw koki czyli więcej niż kiedykolwiek od czasu uruchomienia w 1983 roku rządowego programu realizacji tego zadania.

Jak oświadczył minister spraw wewnętrznych Daniel Urresti, dzięki temu udaremniono wyprodukowanie co najmniej 240 ton kokainy, która na czarnym rynku w USA byłaby warta 5 mld dolarów. Rządowy program nie sięga jednak do najważniejszych peruwiańskich regionów uprawy koki, jakimi są doliny trzech rzek, zasilających górny bieg Amazonki - Apurimac, Ene i Mantaro.

Według ONZ-owskiego Biura do Spraw Narkotyków i Przestępczości (UNODC) Peru jest światowym liderem w pozyskiwaniu liści koki, a będący państwową agencją USA Zarząd Walki z Narkotykami (DEA) uznaje ten kraj za największego producenta kokainy w skali globalnej - którym do 2012 roku była Kolumbia.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemycili do Polski pół tony narkotyków 38 osób podejrzanych ws. przemytu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.
Na jachcie mieli 600 kg kokainy. Wpadli Operacja została przeprowadzona w ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji mającej na celu wykrywanie i rozbijanie zorganizowanych grup przestępczych, które zajmują się wprowadzaniem do Europy kokainy z Ameryki Południowej i Karaibów.
Policjant ukradł 50 kilogramów kokainy Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież kokainy z siedziby francuskiej policji kryminalnej.
Tagi: peru, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz