Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pedofilia w Kościele: Proboszcz skazany za molestowanie odwołany

0
Podziel się:

Metropolita wrocławski ks. Abp. Józef Kupny odwołał z funkcji proboszcza w Brożcu księdza, który przed dziesięciu laty był skazany za molestowanie seksualne.

Pedofilia w Kościele: Proboszcz skazany za molestowanie odwołany
(Loozrboy/CC/FLickr)

W archidiecezji powołano również komisję do zbadania innych spraw związanych z takimi oskarżeniami.

Jak powiedział rzecznik archidiecezji ks. Stanisław Jóźwiak, kapłan przestał był proboszczem i nie pracuje już w parafii, _ a o jego nowych obowiązkach jeszcze nie zdecydowano _.

_ - Istnieje możliwość pracy w Kościele bez kontaktu z dziećmi czy w ogóle ze społecznością wiernych. Decyzję o tym zawsze podejmuje biskup, jak w przypadku wszystkich kapłanów _ - dodał Jóźwiak.

Rzecznik archidiecezji podkreślił, że na odwołanie księdza z probostwa wpływ miała przede wszystkim _ empatia wobec poszkodowanych i ofiar _. Zapewnił, że skierowanie kapłana do pracy w parafii nie było złamaniem prawa kościelnego, ani karnego, gdyż w zatartym już wyroku sądowym nie było zakazu pracy czy kontaktu z dziećmi.

Odwołany proboszcz został w 2003 r. skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata za molestowanie ministrantów w innej dolnośląskiej parafii. Powrócił do obowiązków w nowym miejscu dopiero po zatarciu wyroku.

Komisja, która zacznie działać natychmiast, będzie analizować sprawy osób duchownych z całej archidiecezji wrocławskiej oskarżanych o molestowanie seksualne nieletnich.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)