Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
25.10.2013 08:31

Pedofilia w Kościele. Dokumenty w sprawie polskiego księdza wysłane

Prokuratura Okręgowa w Warszawie od końca września prowadzi śledztwo ws. podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Loozrboy/CC/FLickr)

Dowody zebrane przez Prokuratura Generalnego Dominikany w sprawie księdza Wojciecha Gila zawierają informacje o gwałcie - podaje TVN24. Akta mają dziś dotrzeć do Polski.
Aktualizacja 9:55

Prokuratura Okręgowa w Warszawie od końca września prowadzi śledztwo ws. podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych na Dominikanie.

Toczy się ono w kierunku przestępstwa pedofilii, za co w Polsce grozi do 12 lat więzienia. Drugim wątkiem postępowania jest przestępstwo utrwalania treści pornograficznych z dziećmi (zagrożone pozbawieniem wolności do 10 lat).

Podstawą wszczęcia tego śledztwa były informacje, jakie prokuratura uzyskała z polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Bogocie, które potwierdziło w prokuraturze na Dominikanie, że prowadzi ona postępowanie w sprawie dotyczącej dwóch polskich obywateli.
Władze Dominikany badają, oprócz sprawy michality, ks. Gila, sprawę byłego już nuncjusza apostolskiego na Dominikanie abp. Józefa Wesołowskiego, którego w sierpniu odwołał papież w związku z podejrzeniami o pedofilię.

Czytaj więcej w Money.pl
Abp Michalik przeprasza za "lapsus językowy" Chodzi o wypowiedź księdza, która sugeruje, że to dzieci są winne pedofilii.
Dziennikarka prześle dowody ws. księdza Gila Całość zgromadzonych przez nią dowodów ma zostać przesłana w ciągu kilku dni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Tagi: pedofilia w kościele, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz