Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
25.08.2014 23:31

Pedofilia w kościedle. Arcybiskup Wesołowski odwołał się od wyroku

Dalsze postępowanie w sprawie arcybiskupa Wesołowskiego ma rozpocząć się w najbliższych tygodniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

Oskarżony o pedofilię były nuncjusz na Dominikanie odwołał się od wyroku sądu kanonicznego pierwszej instancji w Kongregacji Nauki Wiary, który ukarał go wydaleniem ze stanu kapłańskiego - ogłosił rzecznik Watykanu.

O wymierzonej karze Watykan poinformował 27 czerwca, a abp Wesołowski miał dwa miesiące na złożenie apelacji od wyroku kongregacji. Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi wyjaśnił, że apelacja została złożona _ ostatnio _. Dalsze postępowanie w Kongregacji Nauki Wiary ma rozpocząć się w najbliższych tygodniach - dodał rzecznik. Jako termin podaje się wstępnie październik.

Papież Franciszek śledzi sprawę oskarżonego o pedofilię byłego nuncjusza i chce, aby do tej kwestii podejść z konieczną surowością - oświadczył Lombardi. Podkreślił, że abp Wesołowski nie pełni już funkcji dyplomatycznych i stracił związany z tym immunitet. Papież odwołał go z misji na Dominikanie w sierpniu 2013 roku, gdy tylko został poinformowany o zarzutach dopuszczenia się czynów pedofilii przez nuncjusza.

Ponadto rzecznik przypomniał, że już w czerwcu, gdy informowano o karze pierwszej instancji, wyjaśniono, że gdy tylko uprawomocni się ona, rozpocznie się proces karny arcybiskupa Wesołowskiego przed trybunałem Państwa Watykańskiego. Zarazem Watykan nie wykluczył po raz pierwszy, że abp Wesołowski mógłby być sądzony również gdzie indziej.

Wydalanie ze stanu kapłańskiego to najwyższa kara kanoniczna. Nie wiadomo, gdzie przebywa obecnie były nuncjusz.

Czytaj więcej w Money.pl
Watykan zabrał głos w polskiej sprawie Arcybiskup Tomasi dwukrotnie w tym roku wyjaśniał sprawę abpa Wesołowskiego na forum ONZ.
Szantażowali pedofilów, złapała ich policja Szajka wykorzystywała dzieci do zachęcania obcokrajowców do aktów seksualnych.
Stracili 10 mln zł. Będzie odwołanie od wyroku _ - W apelacji będziemy zarzucać sądowi I instancji obrazę przepisów prawa i błąd w ustaleniach faktycznych _ - powiedział prokurator Radosław Woźniak.
Tagi: pedofilia w kościele, arcybiskup wesołowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz