Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pedofilia w Kościele. Papież Franciszek powołał specjalne gremium

0
Podziel się:

Będzie ono rozpatrywać odwołania od wyroków wydanych wobec duchowieństwa w sprawie nadużyć seksualnych.

Pedofilia w Kościele. Papież Franciszek powołał specjalne gremium
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek powołał kolegium siedmiu kardynałów i biskupów, które w Kongregacji Nauki Wiary będzie rozpatrywać odwołania od wyroków wydanych wobec duchowieństwa w sprawie nadużyć seksualnych - ogłosił Watykan.

Celem tego nowego gremium utworzonego na mocy papieskiego dokumentu będzie przyspieszenie procedur - wyjaśnił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

Odwołanie od najwyższej kary kanonicznej, czyli wydalenia ze stanu kapłańskiego, złożył pod koniec sierpnia były nuncjusz apostolski na Dominikanie, oskarżony o pedofilię, arcybiskup Józef Wesołowski.

Zapowiadano, że jego apelacja zostanie rozpatrzona w ciągu kilku tygodni. Po ponad dwóch miesiącach nie wiadomo nic na temat tego odwołania. Abp Wesołowski czeka na jego wynik w areszcie domowym w Watykanie, dokąd trafił pod koniec września.

Wkrótce, zapewne na przełomie roku, ma też rozpocząć się jego proces karny przed trybunałem Państwa Watykańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież mówi o niepotrzebnych księżach _ Kościół nie potrzebuje księży klerykałów i urzędników, bo to oddala ludzi od wiary _. Potępił postawę unikania służenia innym.
Papież do Polaków: Miejcie odwagę _ - Pobożność jest synonimem autentycznego ducha religijnego - _powiedział papież.
Papież nie lubi papierkowej roboty _ - Zajmowanie się papierami, praca biurowa to coś, co zawsze przychodziło mi z trudem - _ tak Franciszek odpowiedział na pytanie, co najmniej podoba mu się w jego posłudze papieskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)