Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pedofilia w Kościele. Jest akt oskarżenia przeciw duchownemu Wojciechowi G.

0
Podziel się:

Wojciechowi G. zarzucono łącznie 10 przestępstw. Osiem z nich dotyczy pedofilii.

Pedofilia w Kościele. Jest akt oskarżenia przeciw duchownemu Wojciechowi G.
(Bartosz Krupa/East News)

Jest akt oskarżenia przeciw Wojciechowi G., który jako ksiądz w Polsce i na Dominikanie miał dopuścić się pedofilii. Prokuratura skierowała dziś sprawę do sądu rejonowego w Wołominie.

Wojciechowi G. zarzucono łącznie 10 przestępstw. Osiem z nich dotyczy pedofilii. Dwa czyny popełnione zostały w latach 2000-2001 w Polce, pozostałe w różnych okresach na przestrzeni lat 2009-2013 na terenie Republiki Dominikańskiej. Wojciech G. oskarżony jest też o posiadanie pedofilskiej pornografii oraz nielegalnej broni palnej.

Wojciech G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i prawa do odmowy udzielania odpowiedzi na pytania. Od lutego przebywa w areszcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty dla księdza. Molestował 9-latkę O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem.
W stołecznym sądzie sprawa o szpiegostwo Oskarżonym jest Aliaksandr L. Rzeczniczka sądu nie ujawniła, jakiego państwa jest obywatelem. Na razie nie ma terminu rozpoczęcia procesu.
Ksiądz zatrzymany w sprawie pedofilii Sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci na Dominikanie. Poinformował o tym Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)