Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pedofil skazany w Krakowie. Nadal nie przyznał się do winy

0
Podziel się:

Dziewięciolatka szła do szkoły wąwozem. Nagle z zaparkowanego na poboczu samochodu wysiadł mężczyzna i wciągnął ją do auta.

Pedofil skazany w Krakowie. Nadal nie przyznał się do winy
(Ene/Dreamstime)

Na 9 lat więzienia za pozbawienie wolności dziewięciolatki w celu wykorzystania seksualnego oraz za zgwałcenie 19-letniej kobiety skazał krakowski sąd 27-letniego Marka M.

Sąd zakazał także Markowi M. zbliżania się do ofiar na okres 5 i 10 lat.

Do uprowadzenia dziewczynki doszło w listopadzie 2010 r. w podkrakowskiej miejscowości. Dziewięciolatka szła do szkoły wąwozem. Nagle z zaparkowanego na poboczu samochodu wysiadł mężczyzna i wciągnął ją do auta.

W tym samym momencie z przeciwnej strony nadchodziła babcia dziewczynki z młodszą wnuczką, która zauważyła porzucone w pobliżu zaparkowanego samochodu rzeczy swojej siostry. Babcia zaczęła wzywać pomocy i próbowała otworzyć drzwi auta; wówczas dziewczynka wyswobodziła się i uciekła. Po zajściu trafiła pod opieką psychologa.

Mężczyzna odjechał. Został zatrzymany po policyjnym pościgu. Jak ustalono, był on karany za kradzieże, włamania i czynną napaść na funkcjonariusza.

Prokuratura oskarżyła go o pozbawienie wolności w zamiarze doprowadzenia przemocą dziewczynki do obcowania płciowego oraz poddania jej tzw. innym czynnościom seksualnym.

W toku śledztwa prokuratura uzyskała dowody pozwalające na oskarżenie Marka M. o zgwałcenie mieszkanki Śląska i kradzież jej telefonu.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu mówiącego o usiłowaniu wykorzystania dziewczynki. Wyjaśnił, że planował porwanie kogoś z rodziny dziewczynki w celu uzyskania okupu. Prokuratura nie dała wiary tym tłumaczeniom.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybudują wielką spalarnię. Za 797 mln zł Inwestycja o wartości blisko 797 mln zł uzyskała dofinansowanie ze środków UE.
Znanym projektantom grozi więzienie Włoscy projektanci staną 3 grudnia przed sądem. Powód? W latach 2004-2005 mieli ukryć przed fiskusem 416 mln.
Makler skazany na 10 lat. Przywłaszczył 5 mln Mariusz M. od 2002 r. ukrywał się za granicą. Po pięciu latach starań został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych na podstawie procedury ekstradycyjnej.
prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)