Notowania

wiadomości
04.02.2013 09:09

Pedofil-morderca skazany na dożywocie, stara się o zwolnienie warunkowe

Marc Dutroux siedzi w więzieniu za morderstwa i gwałty popełnione na dziewczynkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Sąd w Brukseli rozpatrzy dziś wniosek o warunkowe zwolnienie pedofila-mordercy Marca Dutroux, skazanego na dożywocie. Aresztowany w 1996 roku, został skazany na dożywocie w 2004 za zamordowanie dwóch dziewczynek, za torturowanie i zagłodzenie kolejnych dwóch, za porwania i wielokrotne gwałty.

Decyzji sądu należy się spodziewać w ciągu dwóch tygodni. Zdecydowana większość belgijskich mediów przewiduje, że wniosek seryjnego pedofila-mordercy zostanie odrzucony. Wcześniej, zarówno prokuratura, jak i władze belgijskiego więzienia, w którym odsiaduje on wyrok, wydały negatywną opinię. Sam fakt, że ta sprawa powraca, już wywołuje wielkie emocje.

Oburzeni są Belgowie, a rodzice zamordowanych dziewczynek nazywają wniosek Dutroux prowokacją. Od sierpnia ubiegłego roku na wolności jest już jego była żona i wspólniczka Michelle Martin. Belgijski sąd zgodził się na jej wcześniejsze zwolnienie z więzienia, w którym spędziła ponad 16 lat, czyli ponad połowę wyroku. To wywołało protesty i wielotysięczne manifestacje w Belgii.

Czytaj więcej w Money.pl
Wstrząsające doniesienia o gwieździe BBC Seryjny pedofil Jimmy Savile dopuszczał się przestępstw ponad pół wieku. Najmłodsza ofiara miała 8 lat.
W Krakowie skazali pedofila i gwałciciela Dziewięciolatka szła do szkoły wąwozem. Nagle z zaparkowanego na poboczu samochodu wysiadł mężczyzna i wciągnął ją do auta.
Najgroźniejszy pedofil w historii zatrzymany W ciągu pięciu lat mężczyzna dopuścił się co najmniej 7200 przestępstw na tle seksualnym wobec dzieci w wieku od 3 do 7 lat.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz