Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pat w TVP. Nie wybrano rady nadzorczej

0
Podziel się:

Członkowie KRRiT znowu się nie dogadali. W telewizji rządzą PiS i SLD.

Pat w TVP. Nie wybrano rady nadzorczej
(PAP/ Jacek Turczyk)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wybrała nowej rady nadzorczej TVP. Podczas zakończonego posiedzenia członkowie KRRiT znów nie osiągnęli kompromisu w tej sprawie.

Kolejne posiedzenie poświęcone wyborowi nowej RN TVP zaplanowano na następny wtorek. Wiceprzewodniczący KRRiT Witold Graboś nie wyklucza jednak, że do rozmów na ten temat dojdzie jeszcze w tym tygodniu

Według Grabosia Rada jest już _ blisko konsensusu _, a największe kontrowersje ma wzbudzać obecnie propozycja, by w nowej RN TVP znalazło się miejsce dla osoby reprezentującej światopogląd _ konserwatywno-zachowawczy _. On sam mówi, że popiera takie rozwiązanie.

_ - Uważam, że w nowej radzie powinno znaleźć się miejsce dla przedstawicieli wszystkich formacji intelektualnych oraz światopoglądowych, także odłamu konserwatywno-zachowawczego. Ten postulat nie zyskał jednak na razie akceptacji większości członków KRRiT _ - powiedział Graboś.

_ - Nie żyjemy na księżycu, nie można części społeczeństwa pozbawiać reprezentacji w spółkach mediów publicznych _ - dodał. Dopytywany, czy większym problemem nie jest spór o miejsca w nowej RN TVP dla osób kojarzonych ze środowiskiem lewicowym, odparł, że nie dostrzega takiego problemu.

Inny z członków KRRiT Krzysztof Luft powiedział PAP, że on także jest zwolennikiem rozwiązania, by w nowej RN TVP znalazły się osoby _ o wrażliwości prawicowej, a także kandydaci rekomendowani przez środowiska twórcze _. _ Również przewodniczący Dworak zaproponował w poniedziałek skład osobowy, w którym takie osoby miały swoje miejsce. Niestety, skład taki nie uzyskał wymaganej większości głosów członków KRRiT _ - powiedział Luft.

Zdaniem Grabosia na KRRiT wywierana jest obecnie zewnętrzna _ presja _.

_ Pojawiają się kolejne oświadczenia różnych organizacji i stowarzyszeń (nawołujące do rozwiązania KRRiT, gdyby ta do końca marca nie wybrała RN TVP - PAP), wczoraj przeczytałem - co resort potem dementował - że to minister skarbu, nakazywał swojemu reprezentantowi w RN TVP takie, a nie inne głosowanie, żeby zmusić KRRiT do szybkiego wyboru nowej rady nadzorczej. KRRiT jest organem konstytucyjnym i wszelkie tym podobne naciski są pozaprawną formą wywierania presji. Nieskutecznej presji _ - powiedział Graboś.

Komentując poniedziałkowe zmiany w TVP stwierdził, że _ ta sytuacja na pewno szkodzi wizerunkowi i interesom TVP _. _ Tworzy wrażenie, że jest to spółka niestabilna, zarządzana w przypadkowy, nieprzewidywalny sposób. To szkodzi także interesom reklamowym TVP _ - powiedział Graboś.

Dodał, że KRRiT nie dokonała wyboru nowej RN TVP m.in. także dlatego, że czeka, czym zakończy się przerwane do środy wieczorem posiedzenie obecnej RN telewizji. _ W środę będziemy wiedzieć, jak się sprawy mają _ - powiedział.

Luft nie chciał komentować poniedziałkowych zmian w TVP, choć przyznał, że niestabilność w zarządzaniu spółką go _ martwi _.

W TVP doszło w poniedziałek do przywrócenia zawieszonych od pół roku: prezesa spółki Romualda Orła i członka zarządu Przemysława Tejkowskiego. W czasie, gdy obaj kojarzeni z PiS prezesi nie pełnili swoich obowiązków, TVP zarządzali: kojarzeni z lewicą: Bogusław Piwowar - jako p.o. prezes i Paweł Paluch. Od dziś zarząd jest czteroosobowy: Orzeł, Tejkowski, Paluch i Piwowar. Ten ostatni jako delegowany do zarządu z rady nadzorczej pozostanie w nim jeszcze do 10 marca, utracił już jednak funkcję p.o. prezesa.

Rada nadzorcza TVP przerwała swoje obrady do wieczora. Szef rady nadzorczej TVP Grzegorz Borowiec, który reprezentuje w spółce skarb państwa, zapowiadał, że po wznowieniu obrad może być jeszcze głosowana uchwała o zawieszeniu Tejkowskiego lub na przykład oddelegowaniu któregoś z członków rady do zarządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t46573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/los;prezesow;tvp;wciaz;nierozstrzygniety,147,0,766355.html) Los prezesów TVP wciąż nierozstrzygnięty Obrady Rady Nadzorczej telewizji publicznej będą kontynuowane 21 lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t100235.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pol;tysiaca;stolkow;do;wziecia;w;mediach;publicznych,135,0,641927.html) Pół tysiąca stołków do wzięcia w mediach publicznych _ Ludzie kierujący mediami publicznymi skompromitowali się, trzeba ich wymienić i zrobimy to _ - zapowiada Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)