Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paszporty dla dzieci. Będzie ważna zmiana

0
Podziel się

Paszporty dla małych dzieci będą ważne 5 lat. MSW przypomina, że od 11 sierpnia wchodzą w życie przepisy zezwalające na wydawanie tych dokumentów dla dzieci do pięciu lat z pięcioletnim terminem ważności. W przyszłym tygodniu można składać wnioski na wydanie paszportu na starych zasadach - ważnych tylko przez rok.

Paszporty dla dzieci. Będzie ważna zmiana
(Bartosz Wawryszuk)
bEgwLKoR

Paszporty dla małych dzieci będą ważne 5 lat. MSW przypomina, że od 11 sierpnia wchodzą w życie przepisy zezwalające na wydawanie tych dokumentów dla dzieci do pięciu lat z pięcioletnim terminem ważności.

W przyszłym tygodniu można składać wnioski na wydanie paszportu na starych zasadach - ważnych tylko przez rok.

Rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak podkreśla, że rodzice, którzy planują wyjazd z dziećmi na przykład za miesiąc, mogą złożyć wniosek o paszport po 11 sierpnia. - _ Jeżeli nie mamy sprecyzowanych planów, zachęcamy by przyjść 11 sierpnia i wtedy złożyć wniosek i paszport będzie wydany na pięć lat - _ mówi Woźniak.

bEgwLKoT

Wydanie paszportu następuje w ciągu 30 dni. Koszt nowego dokumentu z dłuższym terminem ważności pozostaje ten sam - 30 złotych. Paszporty wydane dzieciom w wieku od 13 lat ważne są przez 10 lat.

bEgwLKpu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)