Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paszport dla dziecka
05.08.2012 10:08

Paszporty dla dzieci. Będzie ważna zmiana

Paszporty dla małych dzieci będą ważne 5 lat. MSW przypomina, że od 11 sierpnia wchodzą w życie przepisy zezwalające na wydawanie tych dokumentów dla dzieci do pięciu lat z pięcioletnim terminem ważności. W przyszłym tygodniu można składać wnioski na wydanie paszportu na starych zasadach - ważnych tylko przez rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

*Paszporty dla małych dzieci będą ważne 5 lat. MSW przypomina, że od 11 sierpnia wchodzą w życie przepisy zezwalające na wydawanie tych dokumentów dla dzieci do pięciu lat z pięcioletnim terminem ważności. *

W przyszłym tygodniu można składać wnioski na wydanie paszportu na starych zasadach - ważnych tylko przez rok.

Rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak podkreśla, że rodzice, którzy planują wyjazd z dziećmi na przykład za miesiąc, mogą złożyć wniosek o paszport po 11 sierpnia. - _ Jeżeli nie mamy sprecyzowanych planów, zachęcamy by przyjść 11 sierpnia i wtedy złożyć wniosek i paszport będzie wydany na pięć lat - _ mówi Woźniak.

Wydanie paszportu następuje w ciągu 30 dni. Koszt nowego dokumentu z dłuższym terminem ważności pozostaje ten sam - 30 złotych. Paszporty wydane dzieciom w wieku od 13 lat ważne są przez 10 lat.

Tagi: paszport dla dziecka, paszport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz