Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Pary homoseksualne to nie rodziny"

0
Podziel się:

- To mówił już Cyceron, a potem całe prawodawstwo - tłumaczy watykański arcybiskup.

"Pary homoseksualne to nie rodziny"
(Starlight/Public Domain)

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia (na zdjęciu) sprzeciwił się nazywaniu par homoseksualnych rodzinami. Jego zdaniem uznanie praw takich związków nie jest problemem Kościoła, lecz zadaniem rządów państw.

W wywiadzie dla jednej z włoskich stacji radiowych arcybiskup Paglia powiedział: _ - Pary tworzone przez osoby tej samej płci nie mogą być nazywane rodzinami, gdyż rodzina pociąga za sobą rodzenie dzieci, więź powstałą między różnymi pokoleniami _.

_ - To mówił już Cyceron, a potem całe prawodawstwo _ - dodał włoski arcybiskup z Watykanu.

_ - Aby uniknąć Wieży Babel różnych znaczeń uważam za stosowne to, by zachować dotychczasowe słownictwo, zgodnie z którym związki niebędące rodzinami mogą przybierać różne formy, ale rodzina, we wrażliwości zdecydowanej większości opinii publicznej, ma znaczenie znane od wieków _ - oświadczył arcybiskup Paglia. Jego zdaniem _ nie należy odchodzić od pierwotnej koncepcji antropologicznej i prawnej _ rodziny.

Odnosząc się do kwestii uznawania praw związków osób tej samej płci, watykański dostojnik powiedział, że _ to nie jest problem Kościoła _.

_ - To kwestia, którą powinny zająć się rządy. Chodzi o to, by można było uznać niektóre prawa, takie jak majątkowe lub dotyczące wizyt w szpitalach. Nie ma wątpliwości, że to może mieć miejsce _ - podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

_ - Ja jednak _- dodał - _ chciałbym przede wszystkim bronić tradycyjnych rodzin, z ojcem, matką i dziećmi, bo one też odnoszą rany _.

Arcybiskup Paglia wyraził przekonanie, że obrona rodzin jest koniecznością, ponieważ - jak zauważył - w świecie pracy są one często _ wykorzystywane _ i jednocześnie za mało im się pomaga.

Czytaj więcej w Money.pl
Geje w szeregach skautów. Kościół ostro... Wycofanie się sponsorów groziłoby skautom katastrofą finansową lub co najmniej znacznym ograniczeniem działalności.
Polscy misjonarze potrzebują pomocy Z apelem o pomoc oraz wsparcie duchowe i materialne zwrócił się przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.
Kościół wypłacił 6 mln euro odszkodowań Pieniądze przeznaczone były dla ofiar nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Poinformował o tym Episkopat Niemiec.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)