Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Partie polityczne w Polsce. Będzie ich więcej?

0
Podziel się:

Janusz Palikot zapowiada, że nowe ugrupowanie narodzi się 6 października.

Partie polityczne w Polsce. Będzie ich więcej?
(Jan BIELECKI/East News)

Nowe ugrupowanie narodzi się 6 października - mówił wczoraj w Białymstoku Janusz Palikot. Poinformował, że w przyszłym tygodniu będzie organizowana seria spotkań związanych z tą inicjatywą, także spotkanie z Wandą Nowicką.

Przed spotkaniem z podlaskim działaczami Ruchu Palikota lider ugrupowania mówił, że zaplanowane są spotkania z Markiem Siwcem i stowarzyszeniem Europa Plus, Janem Cedzyńskim i Racją Polskiej Lewicy, potem także z Unią Lewicy. 26 września ma dojść do spotkania z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką, która poinformowała, że zakłada stowarzyszenie _ Równość i nowoczesność _.

Pytany przez dziennikarzy Palikot powiedział, że wciąż nie wie ostatecznie, jak nowe ugrupowanie powinno się nazywać. _ - Siedzę w tym teraz po uszy, bo badam na różnych fokusach nazwy. Proces trwa i dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, w piątek-sobotę, ja będę miał swoich faworytów _ - mówił Palikot, ale zastrzegł, że te propozycje przedstawi dopiero na nadzwyczajnym zjeździe delegatów RP (5-6 października).

Dodał, że nie oczekuje od byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego intensywniejszej działalności na rzecz nowej partii, poza jej _ wspieraniem, rekomendowaniem, budowania listy do PE _. _ Nie oczekuję od niego operacyjnego zaangażowania. Zarząd nowej partii, która powstanie, musi udowodnić, że sam z siebie jest w stanie przekonać opinię publiczną do tego przedsięwzięcia _ - uważa Palikot.

Mówił też dziennikarzom w Białymstoku, że poprosił Artura Dębskiego, wiceszefa Ruchu, obecnie także wiceszefa sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, aby _ w ramach możliwości _ tej komisji - jak to ujął Palikot - _ zaczerpnął wiedzy _, do jakiego stopnia postępowanie Antoniego Macierewicza (PiS) sprzed kilku lat w sprawie raportu dotyczącego WSI i ujawnienie tam danych agentów wywiadu i kontrwywiadu polskiego na terenie różnych państw, _ spowodowało śmierć i osadzenie w więzieniu wielu tych ludzi _. _ I czy kwalifikuje się to do postawienia go przed sądem _ - dodał Palikot.

Czytaj więcej w Money.pl
Potrzebna nam kolejna partia? Oto zdanie Polaków Czym powinno zająć się nowe ugrupowanie? Zobacz, co sądzą na ten temat Polacy.
Powstanie nowa partia? Nowicka ujawnia Na pytanie, czy zamierza wrócić do klubu Ruchu Palikota, powiedziała, że trudno powiedzieć, bo _ nie kupuje się kota w worku _.
Palikot nie pozwoli, aby Tusk i Kaczyński... Podczas zaplanowanego na 6 października kongresu nowej partii, tworzonej z inicjatywy Ruchu Palikota, będzie przedstawiona nowa koncepcja polityki gospodarczej i nowy plan rozwoju Polski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)