Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Parabanki nie są lubiane przez prokuratorów

Śledczy unikają prowadzenia takich spraw, bo są czasochłonne, skomplikowane i wymagają przesłuchania wielu świadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wawok/REPORTER)

Prokuratorzy nie chcą zajmować się sprawami parabanków. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ostatnich dwóch latach blisko połowa śledztw w sprawie piramid finansowych i parabanków została umorzona przez prokuraturę.

Ogółem w tym czasie prowadzono 104 takie postępowania. Do sądu trafiło 38 spraw. Pięć toczących się obecnie dotyczy firm, które widnieją na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Według autorów tekstu, prokuratorzy unikają prowadzenia takich spraw, bo są czasochłonne, skomplikowane i wymagają przesłuchania wielu świadków. Rozliczani są natomiast z liczby załatwionych postępowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Parabank obiecywał zyski z ziemniaków Zarzuty związane z działalnością parabankową usłyszał w Szczecinie Robert O. właściciel Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego w Stargardzie Szczecińskim.
Wszystkie afery wokół parabanków. Zobacz O informacje na temat postępowań prowadzonych w całym kraju dotyczących działalności parabankowej poprosił prokurator generalny Andrzej Seremet.
Urzędnicy złamali przepisy? Jest doniesienie Podejrzenia pojawiły się po kontroli dwóch urzędów skarbowych w Gdańsku.
Tagi: działalność parabanków, parabanki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz