Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi i złożył życzenia

0
Podziel się:

Z błogosławieństwem związany jest odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy.

Papież Franciszek udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi i złożył życzenia
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)

Specjalne błogosławieństwo Miastu i Światu udzielane jest podczas ważnych świąt i uroczystości kościelnych.

Aktualizacja 13:02

Wierni otrzymują je między innymi na Boże Narodzenie, na Wielkanoc oraz przy wyborze papieża - tłumaczył ksiądz Henryk Małecki.

Z błogosławieństwem Urbi et Orbi związany jest odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy. W 1967 roku Watykan pozwolił, aby z tego błogosławieństwa korzystać za pośrednictwem radia, a od 1985 roku także telewizji.

Po błogosławieństwie papież odczytał po włosku tekst swoich życzeń dla wiernych na całym świecie._ - W tym dniu opromienionym chrześcijańską nadzieją, która pochodzi z betlejemskiej groty, proszę o dar radości i pokoju dla wszystkich: dla dzieci i osób starszych, dla młodych i dla rodzin, dla ubogich i wyobcowanych _ - podkreślił.

Następnie dodał: _ Jezu, narodzony dla nas, pociesz tych, którzy doświadczają choroby i cierpienia; wesprzyj tych, którzy poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym braciom. Dobrych Świąt! _

Franciszek w przeciwieństwie do swych poprzedników - Jana Pawła II i Benedykta XVI - nie odczytał tekstu świątecznych życzeń i pozdrowień w kilkudziesięciu językach. Na placu Świętego Piotra wiwatowało na cześć papieża 70 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież odwiedził szpital pediatryczny w Rzymie Franciszek sam odwiedził najciężej chorych małych pacjentów na kilku oddziałach, między innymi na intensywnej terapii i reanimacji.
Bezdomny Polak, Słowak i Czech u papieża Goście odwiedzili papieża Franciszka w Watykanie w dniu jego 77. urodzin.
Papieża Franciszka zagra Antonio Banderas? Film powstanie w dwóch wersjach: kinowej oraz dwuczęściowej dla telewizji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)