Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek: Romowie ofiarami pogardy i wykorzystywania

0
Podziel się:

Pamiętam, jak wiele razy w Rzymie, gdy jechałem autobusem, wsiadali Cyganie. Wtedy kierowca mówił: "uwaga na portfele" - wspomina duchowny.

Papież Franciszek: Romowie ofiarami pogardy i wykorzystywania
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek wyraził sprzeciw wobec pogardzania Romami i powiedział, że padają oni ofiarami wykorzystywania, są zmuszani do żebrania. Często znajdują się na marginesie społeczeństwa - podkreślił podczas spotkania w Watykanie.

W trakcie audiencji dla uczestników sympozjum _ Kościół i Romowie _, zorganizowanego przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Migrantów Franciszek wyraził przekonanie, że konieczne są akcje solidarności z ich wspólnotami oraz zaangażowanie i wsparcie ze strony instytucji poszczególnych państw i społeczności międzynarodowej. Apelował o podejmowanie inicjatyw na rzecz poprawy życia Romów.

Papież zauważył, że często patrzy się na nich z _ wrogością i podejrzliwością _. - _ Pamiętam, jak wiele razy w Rzymie, gdy jechałem autobusem, wsiadali Cyganie. Wtedy kierowca mówił: "uwaga na portfele". To jest pogarda, to może być nawet prawda, ale to jest pogarda _ - mówił Franciszek.

Przypomniał, że sytuacja tej społeczności Romów jest _ złożona _ i dodał, że także ona powinna wnosić swój wkład do dobra wspólnego i również od niej wymagane jest _ przestrzeganie obowiązków _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież rozpoczął historyczną pielgrzymkę Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: _ Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju. _
Papież rozpoczyna historyczną pielgrzymkę Franciszek jest czwartym papieżem, który odwiedza to miejsce.
Sportretował Franciszka jako Supermana, spotkał się z papieżem - _ Dałem papieżowi specjalną wersję jego wizerunku _ - powiedział po krótkim spotkaniu z Franciszkiem uliczny artysta Mauro Pallotta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)