Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
23.10.2013 12:40

Papież Franciszek mówi o roli Kościoła. "To nie instytucja humanitarna"

Papież Franciszek spotkał się z wiernymi podczas audiencji generalnej w Watykanie. Wcześniej jednak rozmawiał z kapelanami włoskich więzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)

Papież Franciszek powiedział wiernym podczas audiencji generalnej w Watykanie, że Kościół nie jest sklepem, agencją humanitarną ani organizacją pozarządową. Kościół niesie Jezusa, jeśliby tego nie robił, byłby martwy - mówił papież.

Zwracając się do blisko 100 tysięcy wiernych, zgromadzonych na placu Świętego Piotra Franciszek podkreślił, że dla Kościoła Maryja jest wzorem bezinteresownej miłości, dzielenia się z innymi, wzajemnej pomocy i zrozumienia.

Kościół _ musi nieść Jezusa oraz miłosierdzie Jezusa, miłość Jezusa, moc Jezusa _ - dodał papież. Zachęcił wiernych do refleksji nad tym, jaką miłość niosą innym. _ - Czy jest to miłość Jezusa, która dzieli się z innymi, przebacza, niesie pomoc, czy też jest to miłość rozwodniona jak wino, która kieruje się sympatiami, stara się o wzajemność, miłość interesowna? _ - pytał.

_ - Jak wyglądają relacje w naszych parafiach, w naszych wspólnotach? Czy traktujemy siebie jak bracia i siostry czy może osądzamy siebie nawzajem, mówimy źle o innych? _ - powiedział Franciszek. Przyznał następnie: _ Słyszałem, że tu w Rzymie nikt nie mówi źle o innych _. _ Czy to prawda? Czy troszczymy się tylko o nasz własny ogródek, czy troszczymy się o innych _ - mówił papież.

Franciszek zapytał wiernych, czy pamiętają o Jezusie tylko wtedy, _ gdy coś jest nie tak _, czy też dążą do stałej relacji z nim. W krótkim przemówieniu do Polaków papież powiedział po włosku: _ Upraszajmy, szczególnie teraz w październiku, w modlitwie różańcowej, pokój dla świata i powrót do ewangelicznych wartości _.

Tuż przed audiencją generalną Franciszek spotkał się ze 150 kapelanami włoskich więzień, którym mówił, że _ Bóg jest uwięziony razem z więźniami _. Wyraził też przekonanie, że wymiar sprawiedliwości _ pełen nadziei _ i z _ otwartymi drzwiami _ nie jest _ utopią _. Uznano to za bezpośrednie nawiązanie do coraz większego problemu przepełnienia w zakładach karnych we Włoszech.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież: Kościoł ubogi i dla ubogich Jak się oczekuje, powie tam, jak sobie wyobraża pragnienie, o którym mówił zaraz po wyborze.
Papież zakazuje plotkowania w Watykanie _ Musi to być w Watykanie zakazanym językiem, bo to dzieło diabła, przed którym trzeba się bronić _ - powiedział Franciszek podczas mszy.
Franciszek łamie zasady bezpieczeństwa Ostatnia podróż do Brazylii była ogromnym wyzwaniem dla wszystkich, pilnujących bezpieczeństwa papieża.
Tagi: pontyfikat franciszka, papież franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz