Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież ogłosił nowych świętych

0
Podziel się:

Zobacz, co powiedział Franciszek do zebranych w czasie spotkania na Anioł Pański.

Papież ogłosił nowych świętych
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)

Oby w dobie kryzysu czterej nowi włoscy święci pomogli Włochom ożywić ducha współpracy i zgody i z ufnością patrzeć w przyszłość, powiedział papież Franciszek do uczestników południowego spotkania na Anioł Pański. Zakończyło ono mszę kanonizacyjną, w czasie której ogłosił on świętymi także parę Hindusów.

Skierowana do Włochów zachęta, by nie upadali na duchu, zainspirowana była według obserwatorów niedawnym spotkaniem Franciszka z prezydentem Giorgio Napolitano.
W czasie mszy kanonizacyjnej, nawiązując do dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, papież mówił o nim jako o Dobrym Pasterzu. Jego miłość do owiec wyrażała się w poszukiwaniu ich, liczeniu, prowadzeniu na pastwisko, opatrywaniu ich ran i leczeniu w chorobie.

Zwracając się do pasterzy Kościoła Franciszek powiedział: _ - Nie możemy odstawać od tego wzoru, jeżeli nie chcemy stać się najemnikami. W tej dziedzinie lud Boży posiada niezawodny węch, rozpoznaje dobrych pasterzy i odróżnia ich od najemników. To, czy wejdziemy do Królestwa Bożego, zależy od tego, czy staniemy po stronie brata, który prosi o chleb, ubranie, gościnność i solidarność _ , zakończył papież Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież mówi o cenniku za sakramenty Franciszek powołując się na własne doświadczenie, dodał, że ludzie nie wybaczają księżom przywiązania do pieniędzy.
Papież mówi o niepotrzebnych księżach _ Kościół nie potrzebuje księży klerykałów i urzędników, bo to oddala ludzi od wiary _. Potępił postawę unikania służenia innym.
Papież zachęca do korzystania z Twittera Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)