Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek z najwyższym odznaczeniem jednego z uniwersytetów

0
Podziel się:

To dowód uznania dla podejmowanych przez papieża wysiłków na rzecz budowy mostów porozumienia i krzewienie pokoju oraz zgody.

Papież Franciszek z najwyższym odznaczeniem jednego z uniwersytetów
(CPP / Polaris/East News)
bEIMRlhh

Uniwersytet Bar-Ilan z Tel Awiwu przyznał papieżowi Franciszkowi swoje najwyższe odznaczenie - poinformowała Ansa. To dowód uznania dla podejmowanych przez papieża wysiłków na rzecz budowy mostów porozumienia i krzewienie pokoju oraz zgody.

Odznaczenie zostanie wręczone papieżowi w poniedziałek w Watykanie. Izraelska uczelnia podkreśliła, że Franciszek zaangażowany jest w promowanie idei zgody między narodami i religiami, _ broni praw człowieka i o nie walczy _.

W wydanym komunikacie władze uniwersytetu położyły nacisk na wkład, jaki wnosi papież na rzecz zrozumienia i tolerancji między chrześcijanami i żydami oraz na sympatię do narodu izraelskiego, jaką okazał podczas majowej wizyty.

bEIMRlhj
Czytaj więcej w Money.pl
Papież rozpoczął historyczną pielgrzymkę Franciszek zażartował zwracając się do dziennikarzy: _ Jestem jak Daniel w jaskini lwów, ale wiem, że one nie gryzą. Jadę w pokoju. _
Franciszek wspomina Jana Pawła II i apeluje... Datę wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II wprowadzono do kalendarza Kościoła po jego beatyfikacji.
Papież: Internet to dar od Boga, ale... Papież wezwał do rozważnego korzystania z nowości technologicznych.
bEIMRlhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)