Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papała: mojego męża wystawiono na śmierć

0
Podziel się:

Prokuratura chce kar więzienia dla Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. Słowika. Małgorzata Papała powtórzyła, że na miejscu morderstwa widziała tego pierwszego.

Papała: mojego męża wystawiono na śmierć
(Reporter)

_ Jest zbrodnia, musi być kara _, tak żona zamordowanego 15 lat temu Marka Papały apelowała w warszawskim Sądzie Okręgowym o sprawiedliwy wyrok dla oskarżonych o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji.

Prokuratura chce 15 lat więzienia dla Ryszarda Boguckiego i osiem lat dla Andrzeja Z. _ Słowika _.
Podczas mów końcowych prokuratury Małgorzata Papała powtórzyła, że na miejscu morderstwa widziała Ryszarda Boguckiego. _ - W dniu, w którym zamordowano mojego męża w miejscu zbrodni był Ryszard Bogucki - _powiedziała żona generała.

Małgorzata Papała przekonywała sędziów, że po 15 lat od morderstwa oczekuje sprawiedliwości. _ - Mnie i mojej córce zgotowano piekło na ziemi. Proszę sąd o sprawiedliwość - _powiedziała.

25 czerwca 1998 roku, generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się _ motywem finansowym _.

Wyrok warszawskiego sądu zapadnie prawdopodobnie w piątek. Inną wersję wydarzeń prezentuje łódzka prokuratura apelacyjna, zdaniem której, policjant zginął przypadkowo, podczas próby kradzieży jego samochodu przez warszawski gang Patyka. Wyrok warszawskiego sądu będzie miał znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę.

Z kolei status formalnie podejrzanego o zlecenie zabójstwa Papały, nadal ma Edward Mazur, polonijny biznesmen. Wprawdzie władze Stanów Zjednoczonych odmówiły jego ekstradycji, jednak łódzka prokuratura, jak dotąd, uważa sprawę za otwartą.

Motywy oskarżonych o zamordowanie 15 lat temu byłego szefa Policji Marka Papały są _ średnie _. Tak uważa Piotr Pytlakowski dziennikarz sądowy Polityki.

Piotr Pytlakowski przyznaje, że sędziowie przed prawdopodobnym piątkowym wyrokiem są w trudnej sytuacji. _ - Jeżeli zapadnie wyrok skazujący, będzie on oparty tylko o poszlaki. Oskarżeni nie przyznają się do winy, a motywy są średnie. Dlaczego Bogucki mając list gończy na karku, miałby ryzykować i pokazywać się w stolicy - _ pyta dziennikarz.

Piotr Pytlakowski przypomina, że równolegle inną wersję wydarzeń prezentuje łódzka prokuratura apelacyjna, zdaniem której, policjant zginął przypadkowo, podczas próby kradzieży jego samochodu przez warszawski gang Patyka. Wyrok sądu okręgowego w Warszawie będzie miał znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces ws. zabójstwa Papały zakończony Wyrok planowany za tydzień Ogłoszenie wyroku wstępnie zaplanowano za tydzień - 26 lipca.
Zabójcy Papały posiedzą dłużej w więzieniu Do zabójstwa gen. Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść samochód daewoo espero, należący do byłego szefa policji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)