Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Państwowa Komisja Wyborcza ostrzega Narodowców

0
Podziel się:

Ruch Narodowy namawiał dziś do zdejmowania podczas ciszy wyborczej flag unijnych wiszących na budynkach, gdzie mieszczą się lokale wyborcze.

Państwowa Komisja Wyborcza ostrzega Narodowców
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Usunięcie flagi unijnej z budynku, w którym mieści się lokal wyborczy, jest wykroczeniem - powiedział sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Zaznaczył, że chodzi o przywłaszczenie lub uszkodzenie mienia, a nie wykroczenie przeciwko prawu wyborczemu.

Ruch Narodowy namawiał dziś do zdejmowania podczas ciszy wyborczej flag unijnych wiszących na budynkach, gdzie mieszczą się lokale wyborcze. Według działaczy Ruchu unijne flagi naruszają ciszę wyborczą, bo są _ symbolem unijnego superpaństwa _.

Według PKW wywieszanie unijnych flag w lokalach nie jest elementem agitacji. Dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów w PKW Beata Tokaj zaznaczyła, że przepisy prawne nie zakazują, ani nie nakazują wywieszania flag unijnych w lokalach wyborczych.

Flaga Unii Europejskiej nie podlega w Polsce prawnokarnej ochronie na zasadzie takiej jak godło czy flaga Rzeczypospolitej Polskiej lub innych państw - powiedział PAP adwokat Radosław Baszuk. _ - W grę wchodzić może odpowiedzialność za wykroczenie, jakim jest niszczenie mienia - o ile mienie nie przedstawia dużej wartości materialnej, a tak zapewne jest w przypadku przedmiotów takich jak flagi _ - podkreślił.

Za kradzież, przywłaszczenie, umyślnie niszczenie mienia o niedużej wartości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces narodowców. Uruchamiają siły Politolodzy zwracają uwagę na dobrą pracę struktur w procesie zdobywania podpisów potrzebnych do rejestracji list.
Szef Młodzieży Wszechpolskiej jedynką do PE Tomasz Pałasz jest absolwentem politologii I stopnia. Działa w Młodzieży Wszechpolskiej od 2008 r. Od kwietnia minionego roku stoi na czele tej organizacji.
"Nie można lekceważyć Ruchu Narodowego" Nie można lekceważyć szalonych deklaracji narodowców. To mogłoby okazać się niebezpieczne - deklarują politycy, nawet ci z PiS-u.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)