Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
04.04.2011 06:22

Państwo wyznaniowe? Nie - mówią powstańcy

Demokracja parlamentarna zamiast Kaddafiego - tego chcą rebelianci, twierdzi wiceszef powstańczej Narodowej Rady Libijskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Libijscy powstańcy chcą ustanowić demokrację parlamentarną w miejsce długotrwałych rządów Muammara Kaddafiego - powiedział jeden z ich liderów odrzucając obawy Zachodu przed islamskimi ekstremistami w łonie rewolty.

- _ Libijczycy jako całość - a jestem jednym z nich - chcą demokracji, a nie dyktatury, nie trybalizmu i nie rządów opartych na przemocy i terroryzmie _ - powiedział wiceszef powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Abdel Hafiz Ghoga w wywiadzie udzielonym agencji Associated Press (AP).

Ruch powstańczy staje w obliczu pytań o swój charakter i cele ze strony wielu państw zachodnich, które prowadzą operację nad Libią - pisze agencja AP podkreślając, że dotychczasowe operacje powietrzne nie wystarczyły, by zapewnić przewagę rebeliantom nad oddziałami Kaddafiego i zachodni przywódcy rozważają, czy następnym krokiem nie powinno być zbrojenie rebeliantów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t136264.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strzelali;na;wiwat;zgineli;przez;pomylke,102,0,805222.html) Strzelali na wiwat, zginęli przez pomyłkę
Szef Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów Mike Rogers powiedział telewizji NBC, że w szeregach powstańców mogą istnieć wpływy Al-Kaidy i nim się pomyśli o dozbrajaniu rebeliantów, kierowana przez NATO kampania koalicji przeciwko Kaddafiemu powinna być prowadzona z rozwagą.

Wskazując na znaczenie islamu dla libijskiego społeczeństwa Ghoga podkreślił, że _ w Libii nie ma miejsca dla (wyznaniowego) państwa islamskiego _.

- _ Nie zaakceptujemy radykalizmu, terroryzmu czy dyktatury _ - powiedział przedstawiciel powstańców dodając, że chcą oni państwa demokratycznego, opartego na systemie wielopartyjnym, pokojowego przekazania władzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyslannik;kaddafiego;negocjuje;w;atenach,136,0,805512.html) Wysłannik Kaddafiego negocjuje w Atenach Wiceszef libijskiego MSZ nie uciekł, lecz został wysłany z misją dyplomatyczną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t136429.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;libii;grozi;im;krwawy;pat,95,0,805471.html) Wojna w Libii. Grozi im "krwawy pat" Według doniesień telewizji Al Dżazira, nad Bregą unoszą się chmury dymu, widać też samoloty państw NATO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t136369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;wstrzymuja;naloty;na;libie,220,0,805340.html) Amerykanie wstrzymują naloty na Libię Misrata jest ostatnim bastionem powstańców w zachodniej Libii.
Tagi: zamieszki w afryce, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz