Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
17.09.2014 11:35

Państwo Islamskie rekrutuje w Kosowie?

Była to druga z rzędu taka operacja. Wśród zatrzymanych jest wpływowy imam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/Flickr)

Policja w Kosowie zatrzymała dziś 15 osób w ramach operacji, której celem jest powstrzymanie napływu młodych Albańczyków do Iraku i Syrii na wojnę po stronie dżihadystów. Była to druga z rzędu taka operacja. Wśród zatrzymanych jest wpływowy imam.

Jak powiedziało agencji Reutera anonimowe źródło w policji, zatrzymano 15 osób z całego kraju. _ Zarzuty dotyczą terroryzmu, zagrożenia dla porządku konstytucyjnego, podżegania i wypowiedzi szerzących nienawiść religijną _ - przekazało źródło.

Rzecznik policji potwierdził, że w środę rano doszło do zatrzymań, ale nie podał szczegółów. Z kolei media w Kosowie informują, że zatrzymany został imam z Wielkiego Meczetu w Prisztinie, a także lider partii politycznej o korzeniach islamskich.

W sierpniu policja w Kosowie aresztowała 40 mężczyzn podejrzanych o udział w wojnie w Syrii i Iraku lub rekrutację bojowników w szeregi dżihadystów.

Według przedstawicieli wywiadu obecnie w Iraku i Syrii walczy 100-200 obywateli Kosowa. Co najmniej 20 bojowników z Kosowa zginęło w zeszłym roku. Informacje o udziale bojowników z Kosowa są bardzo niepokojące dla władz jak i mieszkańców tego kraju, w którym większość ludności to Albańczycy muzułmanie, choć prowadzący raczej świecki styl życia. _ Pełzającej radykalizacji _ społeczności muzułmańskich obawiają się także - jak pisze Reuters - inne kraje bałkańskie, w tym Serbia i Bośnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida apeluje. Chce zjednoczyć siły z... Koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu Al-Kaida obiecuje czarne dni - akcje wymierzone przeciwko Zachodowi i jego arabskim sojusznikom.
Islamiści po raz pierwszy zestrzelili... 10 września prezydent Barack Obama ogłosił strategię walki z Państwem Islamskim.
Ostrzeżenie przed zamachami w Europie Na początku września izraelski minister obrony Mosze Ja'alon (na zdj) zaapelował do służb wywiadowczych krajów wolnego świata o współpracę w celu powstrzymania i pokonania dżihadystów z Państwa Islamskiego.
Tagi: państwo islamskie, kosowo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz