Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
21.05.2015 15:50

Państwo palestyńskie. Wiceszefowa dyplomacji wyklucza jego powstanie

- Ta ziemia należy do nas. Cała ta ziemia - mówiła Cipi Hotoweli, dodając, że Izrael nie musi za to przepraszać

Podziel się
Dodaj komentarz
(michael loadenthal/Flickr)

Nowa izraelska wiceminister spraw zagranicznych Cipi Hotoweli z konserwatywnej partii Likud zdystansowała się od rozwiązania konfliktu bliskowschodniego zgodnie z zasadą dwóch państw - żydowskiego i palestyńskiego.

Jak poinformował w czwartek portal ynet, Hotoweli oświadczyła, że trzeba "powrócić do podstawowej prawdy o naszym prawie do tej ziemi". - Ta ziemia należy do nas. Cała ta ziemia - mówiła, dodając, że Izrael nie musi za to przepraszać.

Izrael od dziesięcioleci buduje osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu, co skutecznie krzyżuje palestyńskie plany dotyczące własnego państwa.

Agencja dpa odnotowuje, że w środę, na spotkaniu z szefową dyplomacji UE Federicą Mogherini, Hotoweli zapewniała, iż Izrael pragnie nowych negocjacji pokojowych. Jednocześnie izraelska wiceminister spraw zagranicznych opowiada się jednak za aneksją Zachodniego Brzegu i uważa, że mieszkający tam Palestyńczycy powinni stać się Izraelczykami.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewniał w środę Mogherini, że pragnie pokoju z Palestyńczykami i opowiada się za dwupaństwowym rozwiązaniem. Nie zawsze reprezentował jednak takie stanowisko, a polityka zasiedlania Zachodniego Brzegu prowadzona jest od dawna.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec sporu. Izrael odda Palestynie pieniądze W ostatnich tygodniach Jerozolima zapowiedziała, że przekaże tylko część należnej Palestynie sumy, bo ta zalegała z opłatami m.in. za wodę i prąd.
Porozumienie w sprawie zwrotu podatków Zobowiązanie Izraela za okres czterech miesięcy sięga 500 milionów dolarów.
Palestyna straszy Izrael trybunałem. Za podatki Chodzi o podatki, które izraelskie władze zbierają w imieniu rządu Autonomii Palestyńskiej.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz