Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Państwo Islamskie znowu zabija

0
Podziel się

23 ofiary, 21 osób rannych - to bilans zamachów bombowych i wymiany ognia w jednym z meczetów w irackiej prowincji Anbar.

Państwo Islamskie znowu zabija
(AP/FOTOLINK/East News)
bEpXhhKJ

Atak rozpoczął się od zdetonowania ładunków wybuchowych przez zamachowców-samobójców. Po eksplozjach, w których zginęło 10 osób, prawdopodobnie doszło do strzelaniny. W tych starciach śmierć poniosło kolejne 13 osób. Ofiary to przedstawiciele miejscowych sił bezpieczeństwa, walczących z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Pod względem liczby osób, które zginęły, ubiegły rok był w Iraku najgorszy od 7 lat. W 2014 roku, między innymi z rąk islamistów, zginęło tam ponad 15 tysięcy osób, a 22 tysiące zostało rannych. To najgorszy bilans od 2007 roku, gdy wybuchły zaciekłe walki między szyitami, a sunnitami.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomylili się! To nie jest żona przywódcy IS Kobieta, według irackiego MSW, ma być siostrą mężczyzny skazanego za zamach na południu Iraku.
Islamiści zabili kolejnego Amerykanina Peter Kassig został stracony przez ścięcie.
Islamiści biją swoje monety. To ich waluta Agencja powołuje się na informacje opublikowane wczoraj wieczorem na stronie internetowej należącej do IS.
bEpXhhLm
KOMENTARZE
(0)