Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
04.10.2014 07:35

Państwo Islamskie znów morduje brytyjskiego zakładnika. Co na to David Cameron?

Henning pochodził z Wielkiej Brytanii. Do Syrii przyjechał z pomocą humanitarną. Zrobimy wszystko, by zidentyfikować i ukarać morderców - oświadczył Cameron.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
David Cameron

Wielka Brytania zrobi wszystko, by zidentyfikować i ukarać morderców Alana Henninga - oświadczył premier David Cameron. Po ścięciu brytyjskiego zakładnika Alana Henninga przez Islamskie Państwo, premier David Cameron pilnie naradzał się z przedstawicielami ministerstwa spraw zagranicznych, wywiadu i sił zbrojnych. Jak się ocenia, dżihadyści przetrzymują jeszcze kilkunastu zachodnich zakładników, w tym brytyjskiego dziennikarza Johna Cantlie'a.
Po naradzie w swojej wiejskiej rezydencji w Chequers pod Londynem, premier Cameron nie szczędził słów potępienia pod adresem Państwa Islamskiego. -"Zamordowanie Alana Henninga jest absolutnie odrażające, bezsensowne i całkowicie niewybaczalne. Kto miał jeszcze jakieś wątpliwości widzi teraz jak odpychająca i barbarzyńska jest ta organizacja"- mówił.

Premier Cameron i inni przedstawiciele brytyjskiego rządu podkreślają, że zrobią wszystko, aby sprawców egzekucji czterech już zakładników dosięgła sprawiedliwość.
"Wraz z innymi musimy zrobić co się da, by pokonać tę organizację. Musimy znaleźć odpowiedzialnych" - oświadczył brytyjski premier.

Eksperci nie spodziewają się jednak szybkiego odnalezienia pozostałych zakładników i ujęcia lub zgładzenia ich porywaczy. Sprawa ma aspekt ambicjonalny dla rządu w Londynie, gdyż dżihadysta występujący na wszystkich dotychczasowych wideoklipach z egzekucji to najprawdopodobniej obywatel brytyjski. "Dżihadysta John", jak przezwały go media, ma już na sumieniu dwóch swoich współobywateli i dwóch Amerykanów.

Kolejne nagranie z egzekucją

Fanatycy z Państwa Islamskiego opublikowali nagranie wideo, przedstawiające egzekucję 47-letniego Brytyjczyka. Zza kadru słychać głos mówiący po angielsku:

- _ Krew Davida Haines'a jest na twoich rękach, Cameron! Alan Henning też zostanie ścięty, a jego krew jest na rękach brytyjskiego parlamentu. Zaczęliście bombardowania w Syrii i nasi ludzie są zabijani. Dlatego my zabijamy waszych ludzi. _

Alan Henning to czwarty obywatel państwa zachodniego ścięty przez dżihadystów. Wcześniej fanatycy z Państwa Islamskiego opublikowali nagrania wideo z egzekucji amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz pracownika organizacji humanitarnej ze Szkocji, Davida Haines'a.

Alan Henning, taksówkarz z Eccles, zgłosił się na ochotnika do konwoju z pomocą humanitarną do Syrii. W Boże Narodzenie został uprowadzony przez dżihadystów.
Premier David Cameron powiedział, że ta zbrodnia pokazuje barbarzyństwo Państwa Islamskiego. _ - Moje myśli i modlitwa jest z żoną Alana, Barbarą, ich dziećmi i wszystkimi, którzy go kochali _ - powiedział brytyjski premier. Jak zaznaczył, Alan Henning wyjechał do Syrii, by pomagać ludziom wszystkich wyznań, którzy znajdują się w potrzebie.

Zgodnie z decyzją parlamentu Wielkiej Brytanii, na początku tego tygodnia lotnictwo tego kraju przyłączyło się do nalotów na pozycje Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja zgadza się na interwencję zbrojną... _ Żaden inny kraj nie ma możliwości wpłynięcia na wydarzenia w Syrii i Iraku. Jednocześnie żaden inny kraj nie będzie poszkodowany tak jak my _ - mówi premier.
Australijskie samoloty bojowe lecą nad Irak Poza nimi w kraju ma stacjonować 200 żołnierzy sił lądowych.
Zbrodnie wojenne w Iraku. ONZ alarmuje Masowe egzekucje, porywanie kobiet i dziewcząt jako niewolnic seksualnych i wykorzystywanie dzieci jako bojowników - to powszechne praktyki stosowane przez dżihadystów.
Tagi: państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz