Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie wzięło do niewoli jordańskiego pilota

0
Podziel się:

Nie jest jasne, dlaczego maszyna się rozbiła. Według działaczy monitorujących konflikt, bojownicy zestrzelili wojskowy samolot w pobliżu Ar-Rakka na północy Syrii, gdzie znajduje się stolica dżihadystów.

Państwo Islamskie wzięło do niewoli jordańskiego pilota
(PAP/EPA)

Państwo Islamskie (IS) wzięło do niewoli jordańskiego pilota, którego samolot rozbił się podczas nalotów prowadzonych w Syrii - podała jordańska armia. To pierwszy od początku nalotów przypadek, by żołnierz koalicji wpadł w ręce IS.

Nie jest jasne, dlaczego maszyna się rozbiła. Według działaczy monitorujących konflikt, bojownicy IS zestrzelili wojskowy samolot w pobliżu miasta Ar-Rakka na północy Syrii, gdzie de facto znajduje się stolica dżihadystów. Prowincja Ar-Rakka graniczy z Turcją.

_ Jordania uważa, że ugrupowanie to (IS) i jego zwolennicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo pilota i jego życie _ - podano w oświadczeniu odczytanym w telewizji jordańskiej.

Jordańskie oświadczenie określa IS jako _ ugrupowanie, które nie ukrywa swoich terrorystycznych knowań, popełniające zbrodnicze czyny od siania zniszczeń po zabijanie niewinnych muzułmanów i nie-muzułmanów w Syrii i Iraku _.

Media społecznościowe IS opublikowały zdjęcia, które mają pokazywać pilota ujętego przez bojowników i jego wojskowego dokumentu tożsamości. Zdjęcia te zweryfikowali dwaj krewni jordańskiego pilota, 27-letniego porucznika Muatha al-Kasaesbeha, z którymi skontaktowała się agencja Reutera.

Jordania jest jednym z państw uczestniczących w koalicji pod kierunkiem USA. Od września koalicja prowadzi naloty na cele Państwa islamskiego w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
"To rodzaj trzeciej wojny światowej" Monarcha wyjaśnił, że na krótką metę strategia walki z dżihadystami opiera się na czynniku wojskowym.
Duńskie F-16 będą walczyć z dżihadystami Parlament Danii zatwierdził rządową propozycję stosunkiem głosów 94 do 9; 76 deputowanych było nieobecnych.
Dżihadyści zdobyli 35 rządowych czołgów Walki toczyły się w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju. Dżihadyści wzięli do niewoli około 200 żołnierzy syryjskiej armii rządowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)