Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
10.12.2014 11:33

Panstwo Islamskie w Syrii i Iraku. Tylu Kurdów zginęło

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad siedmiuset kurdyjskich bojowników zginęło w Iraku w walkach z dżihadystami z organizacji Państwo Islamskie (IS) od czerwca, gdy ta grupa zbrojna rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę ofensywę - poinformowały dziś władze autonomicznego irackiego Kurdystanu.

Ogółem 727 peszmergów (kurdyjskich bojowników) zginęło, a 3 564 zostało rannych w ciągu sześciu miesięcy - napisano w komunikacie, precyzując, że bilans ten obejmuje _ oficerów, podoficerów, funkcjonariuszy służb wywiadowczych, policji, a także zwykłych bojowników _. Według komunikatu 34 członków kurdyjskich sił bezpieczeństwa uznano za zaginionych.

Dżihadyści z IS zdołali zająć znaczne obszary Iraku, wykorzystując bezradność irackich sił zbrojnych. Kurdyjscy bojownicy odgrywają główną rolę w kontrofensywie przeciwko IS. Uczestniczą - przy wsparciu ataków powietrznych międzynarodowej koalicji przeciw dżihadystom - w odbijaniu zajętych przez IS terenów i strategicznych obiektów, jak zapora wodna pod Mosulem.

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

Czytaj więcej w Money.pl
_ To rodzaj trzeciej wojny światowej _ Monarcha wyjaśnił, że na krótką metę strategia walki z dżihadystami opiera się na czynniku wojskowym.
Dżihadyści osaczyli bazę lotnictwa Obrońcy przygotowali się do oblężenia, kopiąc okopy wokół bazy.
Będą nas szpiegować w imię walki z terrorem? Kraje członkowskie chcą postępu w pracach nad wymianą danych pasażerów przylatujących i wylatujących z Europy.
Tagi: państwo islamskie, is, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz