Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie: sprawcy ataku na "Charlie Hebdo" to bohaterowie

0
Podziel się:

Pochwała ukazała się w codziennym biuletynie IS publikowanym w formie dźwiękowej na portalach społecznościowych.

Państwo Islamskie: sprawcy ataku na "Charlie Hebdo" to bohaterowie
(PAP/EPA)

Państwo Islamskie (IS) pochwaliło środowy atak terrorystyczny w Paryżu na siedzibę satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _, nazywając sprawców zamachu _ bohaterskimi dżihadystami _ - podała w piątek grupa monitorująca działalność islamistów w internecie.

Pochwała ukazała się w codziennym biuletynie IS publikowanym w formie dźwiękowej na portalach społecznościowych - podała grupa SITE. _ Zaczynamy nasz biuletyn wiadomością z Francji. Bohaterscy dżihadyści, przy wsparciu naszego Pana, (proroka) Mahometa, niech Allah go błogosławi, zabili 12 dziennikarzy, którzy pracowali dla francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo" - _ głosi biuletyn IS.

Francuski tygodnik wielokrotnie zamieszczał karykatury proroka Mahometa, co zdaniem wielu muzułmanów jest bluźnierstwem i obrazą islamu. Dziś rano francuskie siły bezpieczeństwa trzeci dzień z rzędu ścigają braci, Cherifa i Saida Kouachi, podejrzanych o dokonanie masakry w redakcji _ Charlie Hebdo _. Obława koncentruje się w lasach i wioskach regionu Pikardia, ok. 80 km na północ od Paryża.

Po ataku w siedzibie _ Charlie Hebdo _, w którym w środę zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy i dwaj policjanci, zatrzymano dziewięciu ludzi. Wśród nich był 18-letni Mourad Hamyd, zidentyfikowany jako jeden z trzech sprawców, który w nocy ze środy na czwartek oddał się w ręce policji; twierdzi, że jest niewinny.

Czytaj więcej w Money.pl
Muzułmanie oddają hołd ofiarom masakry Piątek jest dniem modlitw wyznawców Islamu.
Państwo Islamskie: "Wysadźcie Francję w powietrze" _ Rozwalcie głowy tych niewiernych! _ - nawołuje organizacja w nagraniu wideo zamieszczonym w sieci.
Czterech znanych rysowników celem ataku Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)