Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
03.01.2015 17:11

Państwo Islamskie skutecznie werbuje w Europie

Dziesięciu obywateli belgijskich co miesiąc wyjeżdża do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziesięciu obywateli belgijskich co miesiąc wyjeżdża do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach bojowników IS lub Frontu al- Nusra, który jest związany ściśle z Al-Kaidą - poinformował dziennik _ Le Soir _.

Dziennik obliczył, że w Iraku i Syrii walczy obecnie 184 dżihadystów przybyłych z Belgii, podczas gdy około stu już tam zginęło, a pięćdziesięciu powróciło do Belgii.

Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon wdrożył w swym kraju program ostrzegania przed udziałem w dżihadzie uprawianym przez religijnych ekstremistów działających na Bliskim Wschodzie, jednak eksperci zajmujący się tym tematem wątpią, aby mógł się okazać skuteczny.

Ci eksperci należący do zespołu _ Sscat _ skupiającego analityków zjawiska terroru o motywacji religijnej, pracującego na terenie Belgii na potrzeby wszystkich krajów Unii Europejskiej, wyrażają coraz większe zaniepokojenie zjawiskiem werbowania przez dżihadystów ochotników na naszym kontynencie.

Czytaj więcej w Money.pl
W Syrii i Iraku dużo dżihadystów z Europy Liczba dżihadystów z Europy, biorących udział w walkach w Syrii i Iraku, wzrosła w ostatnim czasie do "około 3 tysięcy" - poinformował unijny koordynator ds. zwalczania terroryzmu Gilles de Kerchove.
Polska nie odpowie na wezwanie. Nie ruszy na Irak Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że USA poprowadzą "szeroką koalicję" do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego.
Liga Arabska musi pokonać bojowników W przeszłości państwa ligi nie pomagały sobie nawzajem. Powodem często był brak porozumienia co do koniecznych działań
Tagi: państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz