Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie przedstawia nowe nagranie z Japońskimi zakładnikami

0
Podziel się:

Dżihadyści dają 72 godzin na przekazaniu okupu.

Państwo Islamskie przedstawia nowe nagranie z Japońskimi zakładnikami
(PAP/EPA)

Dżihadyści dają 72 godzin na przekazaniu okupu w wysokości 200 mln dolarów - poinformowali na opublikowanym nagraniu wideo.

Materiał zamieszczono na stronach internetowych powiązanych z IS. Na nagraniu widać dwóch zakładników, których dżihadyści identyfikują jako obywateli Japonii - Kenji Gato Jogo i Haruna Yukawa. Do tej pory władze w Tokio nie skomentowały tej informacji.

Narrator na filmie mówi z wyraźnym brytyjskim akcentem i jest podobny do tego, który relacjonował działania IS na innych materiałach propagandowych ugrupowania. Mężczyzna podkreśla, że Japończyków uprowadzono ze względu na wspieranie przez nich działań Zachodu wymierzonych w islamistów.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że to pierwszy raz kiedy celem dżihadystów stali się Japończycy. Wcześniej terroryści z IS zamordowali kilku obywateli państw Zachodu, których przetrzymywali w niewoli.

Wiele z egzekucji było udokumentowanych na nagraniach wideo, które następnie islamiści zamieszczali w internecie. Ścięto m.in. Amerykanów Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz Brytyjczyków Davida Hainesa i Alana Henninga.

W niewoli dżihadystów pozostaje m.in. fotoreporter z Wielkiej Brytanii John Cantlie, który pojawił się w kilku filmach propagandowych IS, a także 26-letnia Amerykanka uprowadzona w zeszłym roku w Syrii. Jej personalia zostały utajnione na prośbę władz USA.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dżihadyści z sunnickiej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie opanowali znaczne tereny w Syrii i Iraku i utworzyli tam kalifat. Ofensywę IS odpiera z powietrza koalicja międzynarodowa pod dowództwem sił USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści zdobyli 35 rządowych czołgów Walki toczyły się w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju. Dżihadyści wzięli do niewoli około 200 żołnierzy syryjskiej armii rządowej.
Islamiści przejęli dwie ważne bazy wojskowe Powiązani z Al-Kaidą i inni islamistyczni bojownicy przejęli dwie kluczowe bazy syryjskich sił zbrojnych w prowincji Idlib.
Napastnik przetrzymuje zakładników w centrum Sydney Uzbrojony napastnik wtargnął do kawiarni w Sydney. Grozi detonacją bomb [ZDJĘCIA]
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)