Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Państwo Islamskie. Nie żyje jeden z przywódzców

0
Podziel się

Jeden z dowódców samozwańczych sił policyjnych Państwa Islamskiego (IS) w Syrii został znaleziony martwy w graniczącej z Irakiem prowincji Deir al-Zor.

Państwo Islamskie. Nie żyje jeden z przywódzców
(PAP/EPA)
bEaaiSzp

Jeden z dowódców samozwańczych sił policyjnych Państwa Islamskiego (IS) w Syrii został znaleziony martwy w graniczącej z Irakiem prowincji Deir al-Zor - podało dziś Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, systematycznie monitorujące sytuację w tym kraju.

Obserwatorium - mające siedzibę w Wielkiej Brytanii, lecz dysponujące rozległą siecią informatorów w Syrii - poinformowało, że pochodzący z Egiptu mężczyzna był uznawany za zastępcę emira sił dżihadystów w prowincji. Jego zwłoki nosiły ślady tortur, a głowa była obcięta. Nie wiadomo, kto odpowiada za zabójstwo. Obserwatorium dodaje, że nieznani napastnicy próbowali także zgładzić dwóch innych bojowników IS. Jeden z nich został poważnie ranny.

Agencja Reutera przypomina, że dżihadyści z IS odpowiadają za liczne zbrodnie na terytorium Iraku i Syrii, gdzie od zeszłego roku kontrolują rozległe obszary. Na podbitych terytoriach dopuszczają się licznych zbrodni i wielokrotnie mordują swoje ofiary przez obcięcie głowy lub ukamienowanie. Mieszkańcy kontrolowanych przez IS obszarów i aktywiści alarmują, że ludność jest karana za wszelkie odstępstwa od prawa koranicznego, które stosują dżihadyści. Nielegalne i karane jest m.in. palenie tytoniu, cudzołóstwo czy bluźnierstwo.

bEaaiSzr

W grudniu 2014 samozwańcze siły policyjne IS w zachodniej Syrii ścięły czterech mężczyzn oskarżonych o bluźnierstwo. Kilka dni wcześniej do podobnych zabójstw doszło na północny kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m260674.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syria-odnaleziono-zbiorowy-grob-ponad-230,47,0,1679407.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odnaleziono zbiorowy grób. Ponad 230 ciał Liczba członków plemienia Szuaitat zabitych przez dżihadystów wzrosła do 900.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m309626.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-w-syrii-dzihadysci-osaczyli-baze,97,0,1672033.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dżihadyści osaczyli bazę lotnictwa Obrońcy przygotowali się do oblężenia, kopiąc okopy wokół bazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/m295222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/atak-dzihadystow-na-prowincje-hims-plona,32,0,1648160.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Fanatycy atakują pole naftowe. 30 zabitych Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w syryjskiej prowincji Hims.
bEaaiSzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)