Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo Islamskie. Dżihadyści chcą śmierci zabójcy bin Ladena

0
Podziel się:

Po potwierdzeniu tożsamości Amerykanina na forach i Twitterze zaroiło się od komentarzy i pogróżek.

Żołnierze Seals
Żołnierze Seals (EVERETT COLLECTION/EAST NEWS)
bEILTwYB

Terroryści planują odwet na byłym żołnierzu sił specjalnych marynarki wojennej USA Robercie O'Neillu, który przyznał się do zastrzelenia przywódcy Al-Kaidy w 2011 r.- podaje amerykański ośrodek monitorujący działalność islamistów w internecie SITE.

Po potwierdzeniu tożsamości Amerykanina, o czym pisała w czwartek brytyjska i amerykańska prasa, na dżihadystycznych forach i na Twitterze zaroiło się od komentarzy i pogróżek. _ Wysyłamy to zdjęcie naszym amerykańskim braciom. Oto człowiek, który zabił bin Ladena _, _ Amerykańscy bracia muzułmanie! Nadeszła wasza szansa, by zasłużyć na wejście do raju _ - z takimi podpisami krążą w sieci zdjęcia O'Neilla.

Amerykański żołnierz zdecydował się ujawnić swoją tożsamość po opublikowaniu na blogu weteranów amerykańskich sił specjalnych SPFrep.com jego nazwiska. Jednak, jak sam przyznał, decyzję podjął już wcześniej, po spotkaniu z rodzinami ofiar 11 września, które wyznały mu, że śmierć bin Ladena była dla nich ogromną ulgą.Innym powodem była chęć zwrócenia uwagi na to, jak USA traktuje byłych weteranów. Sam O'Neill skarży się, że po 16 latach służby w SEALs nie ma prawa do opieki medycznej i świadczeń emerytalnych, a SEALs zaoferowało mu załatwienie pracy przy rozwożeniu piwa w Michigan.

bEILTwYD

W wywiadzie dla _ Washington Post _ O'Neill ujawnił szczegóły dotyczące operacji z 2 maja 2011 roku. W 2012 roku inny jej uczestnik, Matt Bissonnette, występujący pod pseudonimem Mark Owen, wydał książkę opisującą zamach na bin Ladena. Nie uzyskawszy uprzedniej zgody Pentagonu na publikację, naraził się na konsekwencje prawne.

_ Podstawowa zasada naszego kodeksu brzmi: Nie podaję do wiadomości publicznej informacji dotyczących mojej działalności i nie szukam uznania za moje czyny _ - przypomniał na początku tygodnia admirał marynarki Brian Losey, ostrzegając przed złamaniem tajemnicy wojskowej.

Bin Laden, założyciel i przywódca Al-Kaidy, został zabity 2 maja 2011 roku w operacji o kryptonimie Trójząb Neptuna przeprowadzonej przez komandosów Navy SEALs w Abbotabadzie, ok. 100 km od Islamabadu. O'Neill podczas służby Navy SEALs uczestniczył w ponad 400 misjach bojowych, m.in. w Afganistanie i w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukcesy Kurdów i sił bezpieczeństwa w Iraku USA i ich sojusznicy kontynuowali tego dnia naloty na pozycje IS.
W USA ruszyła "Nieodzowna Determinacja" _ - Ostateczną decyzję w sprawie nazwy podjął przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey - _poinformował jego rzecznik prasowy pułkownik Ed Thomas.
bEILTwZe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)