Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
twój ruch
25.06.2014 23:14

Palikot wyrzucił posła Piątaka z klubu Twój Ruch za poparcie rządu

Palikot zapowiedział też zgłoszenie wniosków o komisję śledczą ws. podsłuchów oraz o wotum nieufności

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Poseł Andrzej Piątak, który w głosowaniu poparł wniosek o wotum zaufania dla rządu, został usunięty z klubu Twojego Ruchu - poinformował lider TR Janusz Palikot.

Palikot wyjaśnił, że Piątak złożył rezygnację z klubu TR ponad miesiąc temu, ale nie dopełnił formalności z tym związanych. Dlatego np. na stronie sejmowej nadal figuruje jako członek klubu Twojego Ruchu.

_ W związku z tym, że głosował dziś za wotum zaufania, został - niezależnie od swoich własnych intencji - usunięty przed chwilą jednomyślną decyzją pozostałych członków klubu z szeregu naszej partii _ - poinformował Palikot.

Wynik głosowania Palikot skwitował cytatem z piosenki Kazika Staszewskiego: _ Utaplani w brudnej rozpuście, a na gębach fałszywy uśmiech _.

Jak mówił, nie jest zaskoczony wynikiem głosowania. Według niego wynik ten nie świadczy o tym, że opozycja jest bezsilna. _ To krwawienie (rządu - PAP) będzie trwało. Będziemy zgłaszali kolejne wnioski o komisje śledcze, o wotum zaufania do poszczególnych ministrów, konstruktywne wotum nieufności _ - zapowiedział.

_ Nic nie zostało naprawione. Pan premier niczego nie naprawił, nie usunął skompromitowanych ministrów _ - mówił poseł. Dodał, że Tusk nie dał też gwarancji, że państwo zostanie lepiej zorganizowane. _ Wszystko jest tak, jak było, miał (premier - PAP) większość, ma większość. (...). Ten rząd dalej będzie gnił _ - powiedział Palikot.

Przekonywał, że to nie Jarosław Kaczyński odbierze władzę Donaldowi Tuskowi, ani _ gang kelnerów _, czy mafia węglowa lub służby rosyjskie. Jak mówił, rząd Donalda Tuska sam siebie pozbawi władzy poprzez _ niską jakość _ ludzi, którzy wchodzą w jego skład.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowicka wraca do klubu Twojego Ruchu Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka poinformowała dzisiaj, że wraca do klubu poselskiego partii Janusza Palikota, bo wspiera projekt polityczny Twój Ruch.
Palikot zabiega o głosy palaczy marihuany Zdaniem Janusza Palikota umożliwiłoby to ograniczenie używania twardych narkotyków.
Palikot: Nie będzie kampanii negatywnej Lider Twojego Ruchu uważa, że w Wielkopolsce mandat w wyborach do PE uzyska zarówno Europa Plus Twój Ruch, jak i SLD-UP.
Tagi: twój ruch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz