Notowania

Palikot: Tusk nie różni się od Glińskiego

Posłowie Ruchu Palikota nie wzięli udziału w głosowaniu nad wotum nieufności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

To szopka - tak głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu skomentował lider RP Janusz Palikot. Klub RP wyszedł z sali podczas tego głosowania. Tusk niczym się nie różni od Glińskiego, nawet podszytego Kaczyńskim - ocenił.

Sejm odrzucił wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera; _ za _ był tylko klub PiS i jedna z posłanek SP.

Palikot powiedział, że jego klub nie wziął udziału w głosowaniu, bo była to szopka. _ Tusk niczym się nie różni od Glińskiego, nawet Glińskiego podszytego (Jarosławem) Kaczyńskim. To jest dokładnie to samo, w polityce społecznej karanie, a nie edukowanie, w relacjach państwo-kościół, podległość, a nie autonomia, w relacjach państwo-gospodarka nieufność i tak dalej _ - wyliczał.

Lider RP ocenił, że PO i PiS to partie, _ które się fundamentalnie niczym nie różnią: ilość podsłuchów, ilość kontroli, ilość mechanizmów wprowadzonych przez IV RP i dzisiaj kontynuowanych przez Platformę jest po prostu taka sama _. Palikot podkreślił, że wychodząc z sali Ruch Palikota _ zamanifestował niezgodę na ten teatr _.

Jak ocenił, część ludzi w Polsce wierzy, że między PO i PiS jest jakaś różnica, a nie ma żadnej, o czym - zdaniem Palikota - świadczą wyniki głosowań m.in. ws. kadencyjności w samorządach, finansowania partii politycznych.

_ - PO i PSL mają większość, więc będą rządzić dalej, musimy wytrzymać do następnych wyborów i wtedy ich odsuniemy, trzeba opinii publicznej powtarzać, że nie jest zagrożeniem Gliński z Kaczyńskim, bo oni nigdy nie wrócą do władzy, zagrożeniem jest trwanie Tuska _ - przekonywał Palikot. Jego zdaniem _ to jest prawdziwe ryzyko _.

Za wnioskiem PiS głosowało 137 posłów, 236 było przeciw, 41 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nie wziął udziału klub RP.

Czytaj więcej w Money.pl
Los rządu Glińskiego jest już przesądzony Sejm zajmie się wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Nie ma raczej szans, by wniosek uzyskał poparcie.
Wotum nieufności nie będzie. Już po głosowaniu Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Głosowało 414 posłów, za było 137, przeciw - 236. 41 się wstrzymało.
Tagi: wotum nieufności dla rządu donalda tuska, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz