Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot pyta o CBA. Komisja śledcza?

0
Podziel się:

Poseł zastanawiał się, czy szef CBA Paweł Wojtunik nie kierował się pobudkami politycznymi.

Palikot pyta o CBA. Komisja śledcza?
(Reporter)

Janusz Palikot pyta o motywację działań szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie infoafery. Przewodniczący Twojego Ruchu nie wykluczył poparcia wniosku o powołanie komisji śledczej w tej sprawie, jeśli działania służb nie będą wystarczające.

Gość radiowej Trójki zastanawiał się, czy szef CBA Paweł Wojtunik nie kierował się pobudkami politycznymi:

- _ Czy te decyzje szefa Wojtunika dotyczące działań CBA mają związek z zamiarem usunięcia go z tej funkcji, czy podjął on swoistą grę z rządem, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeżeli to był powód jego interwencji, to komisja śledcza jest niezbędna, bo my już nie wiemy, czy służby specjalne ą w Polsce do tego, żeby ścigać przestępców w rządzie, czy żeby chronić tyłki przewodniczących _ - mówi Palikot.

Zdaniem Palikota sprawa jest bardzo poważna:

- _ Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że zarówno sprawa związków czołowych polityków Platformy z CAM Media jak i zleceń na miliony złotych na rzecz tej firmy, a potem sprawa ewentualnych korzyści tych osób, jak i kwestia informatyzacji w MSWiA i przetargów na półtora miliardów co do których są gigantyczne wątpliwości. Te sprawy muszą być doprowadzone do końca _- mówi Janusz Palikot.

Z inicjatywą powołania komisji wystąpiła Solidarna Polska.

Czytaj więcej w Money.pl
"Byłeś prześladowany przez CBA, dzwoń" Ruch Palikota uruchomił specjalny telefon. Janusz Palikot zapowiedział też projekt ustawy likwidującej Biuro.
Kolejne zatrzymania w wielkiej aferze korupcyjnej Prokuratura chce trzymiesięcznego aresztu dla niektórych urzędników.
Szef MSZ zapowiada kontrolę antykorupcyjną Radosław Sikorski zapowiedział też wyrzucenie ze służby zagranicznej zatrzymanej urzędniczki MSZ.
"Wzięliśmy się za wytrzebienie choroby" Premier zapowiedział bardzo twarde i konsekwentne działania m.in. CBA zmierzające do przerwania trwającego od wielu lat procederu korumpowania przez polskie i zagraniczne firmy informatyczne urzędników.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)