Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palikot o jesiennym kongresie swej partii

0
Podziel się:

Janusz Palikot nie wykluczył dzisiaj w Przemyślu (Podkarpackie) zmian w statucie Ruchu Palikota i zmiany formuły jego funkcjonowania.

Palikot o jesiennym kongresie swej partii
(Jakub SZAMETO/East News)

Janusz Palikot nie wykluczył dzisiaj w Przemyślu (Podkarpackie) zmian w statucie Ruchu Palikota i zmiany formuły jego funkcjonowania. Jesienią odbyć ma się kongres programowo-polityczny partii.

Palikot powiedział na konferencji prasowej, że w związku z przygotowywanym na jesień kongresem swego ugrupowania od kilku tygodni objeżdża wszystkie struktury RP. Data i miejsce kongresu mają być podane na początku września.

Pytany o powody zwołania kongresu, Palikot podkreślił, że mijają dwa lata od obecności RP w Sejmie i _ taki kongres jest potrzebny . - Na spotkaniach w naszych okręgach rozmawiam o nowych inicjatywach programowych, które przedstawimy jesienią. Ale nie wykluczam zmian statutu i szeroko rozumianej zmiany formuły funkcjonowania partii. Dziś za wcześnie o tym mówić, bo jestem w trakcie objazdu struktur _ - dodał.

Lider RP zaznaczył, że z dotychczasowych, ponad 20 spotkań, wyłania się raczej potrzeba _ mocnego kongresu programowo-politycznego niż wyborczego _. Palikot nie wykluczył jednak, że podczas kongresu poszerzone zostanie kierownictwo partii, bo - jak podkreślił - jest kilka osób, które chcą wzmocnić RP. Szczegółów jednak nie podał.

Palikot zapowiedział również, że jesienią RP złoży w Sejmie dwa projekty ustaw. Pierwszy dotyczący likwidacji Senatu, a drugi ograniczający liczbę posłów do 360. Jego zdaniem, w czasach kiedy władza szuka oszczędności, rządzący powinni pokazać, że umieją się sami ograniczyć.

_ - Dyskusja nad likwidacją Senatu będzie ciekawa, bo wszystkie partie, poza PSL, deklarowały chęć likwidacji Senatu, a przynajmniej całkowitej zmiany formuły funkcjonowania tej izby _ - dodał.

Palikot przypomniał, że RP opowiada się za połączeniem ZUS-u z KRUS-em oraz za reformą systemu emerytalnego na wzór rozwiązania funkcjonującego w Kanadzie (państwo gwarantuje tylko podstawową emeryturę; obywatele oszczędzają indywidualnie).

Czytaj więcej w Money.pl
Do partii przez internet? Pomysły Palikota Przed rozpoczęciem obrad, lider Ruchu Janusz Palikot poinformował, że rozpoczynają się prace nad projektem _ partia w sieci _.
"W cywilizowanym państwie to się nie godzi" _ Tajne przez poufne to czasy PRL-u, to czasy komuny, to świat z Białorusi rodem wzięty _.
Młodzieżówka zamaluje rasistowskie graffiti _ Napisy czysto rasistowskie i faszystowskie są dziś całkowicie tolerowane. Ta bezkarność zachęca później do różnego rodzaju zajść w przestrzeni publicznej _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)