Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palikot nawołuje do zbrodni - według Błaszczaka

0
Podziel się:

Szef klubu PiS zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego posła PO. Chodzi o wypowiedź o prezesie PiS.

Palikot nawołuje do zbrodni - według Błaszczaka
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego posła PO Janusza Palikota - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman.

Hofman podczas konferencji prasowej w Sejmie wyjaśnił, że przyczyną zawiadomienia jest piątkowy wywiad Palikota dla gazety _ Polska - The Times _. Szef klubu PiS pozwał Palikota na podstawie art. 255 par. 2 Kodeksu karnego - według tego przepisu ten, kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Palikot w wywiadzie mówi m.in.: _ Myślę, że wielkim marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, żeby teraz on zginął. I wskutek jakichś zamieszek fanatyk czy szaleniec go zabił. Wtedy cała ta rodzina, formacja przechodzi na pozycję taką jak Chrystus, czyli że ofiara jest tak duża, że nikt już o tym nie dyskutuje _.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z Palikotem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t95535.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;przeprosi;kaczynskiego;za;hitlera,93,0,807261.html) Palikot przeprosi Kaczyńskiego za Hitlera? Szef PiS domaga się zadośćuczynienia za to, że były poseł PO przyrównał go do Hitlera i nazwał _ patologicznym zabójcą _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t136354.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;donosi;na;hofmana;chodzi;o;odstrzelenie;niesiolowskiego,214,0,802518.html) PO donosi na Hofmana. Chodzi o "odstrzelenie" Niesiołowskiego PO dziś złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie rzecznika PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t133870.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gwiazda;dawida;obok;krzyza;palikot;w;akcji,117,0,786037.html) Gwiazda Dawida obok krzyża. Palikot w akcji Ruch Poparcia Janusza Palikota chce ogólnopolskiej debaty na temat symboli religijnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)