Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palikot
15.04.2012 20:40

Palikot chce odwołać Tuskowi ministra

Wniosek o wotum nieufności ma złożyć Ruch Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Janusz Palikot poinformował, że gotowy jest już wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, a Ruch Palikota szuka poparcia w Sejmie wśród posłów SLD i SP.

Przedstawiciele Ruchu Palikota twierdzą, że Gowin nie wypełnia swoich konstytucyjnych obowiązków.

_ - Minister Gowin, jako minister stojący na straży sprawiedliwości, pokusił się o kilka publicznych wypowiedzi, dotyczących praw i pozycji kobiet, nierównego statusu społecznego w ramach konstytucji kobiety i mężczyzny, które go kompletnie dyskwalifikują. Te poglądy są niezgodne z polską konstytucją i polskim porządkiem prawnym _ - powiedział podczas konferencji prasowej Palikot.

Jak tłumaczył, ugrupowanie chce wywołać dyskusję, bo _ tego typu wypowiedzi nie mogą być bezkarne _.

Gowin mówił m.in., że krytycznie ocenia treść konwencji Rady Europy z maja 2011 roku dotyczącej zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej. Uznał ją za dokument _ będący wyrazem ideologii feministycznej _. Zaznaczył jednak, że resort nie odrzuca wszystkich elementów konwencji, zgadza się np. z postulatem ścigania gwałtu z urzędu.

_ Musimy zebrać 69 podpisów pod wnioskiem. Rozmawiamy z SLD i z Solidarną Polską. Wstępne deklaracje SLD i części Solidarnej Polski są na "tak". Jeśli na następnej sesji parlamentu podpiszą się pod tym wnioskiem, to go złożymy _ - zapowiedział lider Ruchu. Dodał, że wniosek wraz z uzasadnieniem zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Klub poselski Ruchu Palikota liczy 42 posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ministrant w rządzie? Żądają dymisji Zdaniem polityków Ruchu Palikota prywatne poglądy ministra rzutują na pracę w resorcie.
Trzej ministrowie w jednej organizacji. Szok? Janusz Palikot chce wyjaśnień w sprawie członkostwa ministrów w Opus Dei.
Gowin kontra PO? To może podzielić partię Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski uważa, że Sejm będzie zajmował się tylko jednym projektem PO dotyczącym in vitro.
Tagi: palikot, gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz