Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palikot: Bez list z SLD. Ale będzie inna współpraca

0
Podziel się:

Obie partie wczoraj uzgodniły, że wspólnie będą zabiegać o powołanie komisji sejmowych, które miałyby wyjaśnić aferę taśmową.

Palikot: Bez list z SLD. Ale będzie inna współpraca
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Janusz Palikot zapewnia, że porozumienie Twojego Ruchu z SLD nie dotyczy inicjatyw wyborczych. Obie partie wczoraj uzgodniły, że wspólnie będą zabiegać o powołanie komisji sejmowych, które miałyby wyjaśnić aferę taśmową.

Szef Twojego Ruchu podkreślił w radiowej Jedynce, że umowa z partią Leszka Millera dotyczy jedynie współpracy w Sejmie. - _ Na razie nie postanowiliśmy budować żadnych wspólnych list. Nie było też mowy o koalicji politycznej. Dogadaliśmy się w tej sprawie, że będziemy współpracować w parlamencie. Nasze kluby mają za mało głosów, by składać wnioski o komisje nadzwyczajną w parlamencie - _ mówił Janusz Palikot w radiu.

Janusz Palikot przekonuje, że kwestia taśm wymaga wyjaśnienia, a same taśmy, będące w tej chwili w posiadaniu śledczych, powinny zostać ujawnione. Szef Twojego Ruchu zaznacza, że bez tego nie będzie pewności, czy najważniejsze osoby w państwie nie są szantażowane. Według prokuratury, udało się zabezpieczyć około 80 nagrań.

Czytaj więcej w Money.pl
PO i PiS zgodne. "Burza w szklance wody" Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.
SLD i Twój Ruch łączą siły, aby odwołać... Chodzi o wnioski o powołanie komisji śledczych i o odwołanie szefów MSW i MSZ.
Zarząd PO z aferą taśmową w tle Kierownictwo partii zajmie się między innymi jesiennymi wyborami samorządowymi. Nie zabraknie na pewno też dyskusji i aferze taśmowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)